To improve your experience and connectivity, we upgraded our server infrastructure. Please, let us know, if you discover any broken pages.

11th Annual Lancaster Archery Classic

Shooting place
Lancaster Archery Supply, Lancaster, United States
Number of archers
482

Basic info

Grade
Local Competitions
Association
Lancaster Archery Supply
Restrictions
Open
Results sorting type
By highest value only

Date info

Start Date
Finish Date
Final Entry
2014-01-19

Contact info

Results

Order qualification by : position asc | first name desc | last name desc | target number desc | average arrow desc
QUALIFICATION
1 / 4
MATCHES
FINAL ORDER
Pos. Athlete Average arrow 18m18m 11 Final
Indoor - Any - Seniors 60+ - Universal - LAS Classic Senior
1
Dee Wilde (5D) Saturday 4:00 PM
-
10.52 after 60 31331838 631 631 0
2
Tom Coblentz (16C) Saturday 12:30 PM
-
10.45 after 60 31531235 627 627 0
3
10.4 after 60 31331132 624 624 0
4
Thomas Crowe (2C) Saturday 9:00 AM
-
10.33 after 60 30831228 620 620 0
5
Randall Jones (13C) Saturday 12:30 PM
-
10.3 after 60 30731127 618 618 0
6
Doug Joyce (1D) Friday 12:30 PM
-
10.28 after 60 30631132 617 617 0
7
JC Bradway (13C) Friday 4:00 PM
-
10.25 after 60 30730827 615 615 0
8
Steve Franzese (17A) Friday 9:00 AM
-
10.23 after 60 30930530 614 614 0
9
William Strong (10D) Friday 4:00 PM
-
10.23 after 60 30930526 614 614 0
10
Frank Lorence (18A) Friday 12:30 PM
-
10.22 after 60 30430925 613 613 0
11
Charles Blankenship (20D) Saturday 12:30 PM
-
10.2 after 60 31030230 612 612 0
12
Robert Mitchell (1B) Saturday 4:00 PM
-
10.17 after 60 30031026 610 610 0
13
Richard Theilig (1A) Saturday 4:00 PM
-
10.17 after 60 30130923 610 610 0
14
Harold Cogar (17B) Friday 4:00 PM
-
10.15 after 60 30530427 609 609 0
15
10.13 after 60 30929927 608 608 0
16
Tim Strickland (1D) Saturday 9:00 AM
-
10.12 after 60 30929824 607 607 0
17
Ray Caba (10B) Saturday 12:30 PM
10.1 after 60 30630022 606 606 0
18
Ed Feese (15A) Saturday 4:00 PM
-
10.08 after 60 30729826 605 605 0
19
Gregg Bleier (19A) Saturday 4:00 PM
-
10.07 after 60 30030423 604 604 0
20
Darrel Gehman (10B) Friday 9:00 AM
-
10.02 after 60 29730423 601 601 0
21
Bob Morgan (2C) Saturday 12:30 PM
-
10.02 after 60 30529622 601 601 0
22
Bruce Fraser (8A) Saturday 9:00 AM
-
9.98 after 60 30029923 599 599 0
23
Dave Muniz (19B) Friday 4:00 PM
-
9.92 after 60 29330220 595 595 0
24
Dennis Stevens (5B) Friday 9:00 AM
-
9.88 after 60 29829518 593 593 0
25
Phil Habrukowich (1B) Saturday 9:00 AM
-
9.73 after 60 30128317 584 584 0
26
Mary Fraser (10A) Saturday 9:00 AM
-
9.73 after 60 28829612 584 584 0
27
Robert Lincoln (3B) Friday 12:30 PM
-
9.67 after 60 28929120 580 580 0
28
Steven Finkel (4A) Friday 9:00 AM
-
9.37 after 60 28527710 562 562 0
29
Charles Sneed (14B) Saturday 9:00 AM
-
8.62 after 60 2602579 517 517 0
30
Arnold Aratoon (10A) Friday 12:30 PM
-
8.62 after 60 2672505 517 517 0
31
Edward Keller (1A) Saturday 12:30 PM
-
8.28 after 60 2402575 497 497 0
This round is locked (click to unlock)locked
QUALIFICATION
1 / 8
1 / 4
MATCHES
FINAL ORDER
Pos. Athlete Average arrow 18m18m 11 Final
Indoor - Any - Masters 50+ - Universal - LAS Classic Master
1
10.85 after 60 32632553 651 651 0
2
Benton Christensen (19D) Saturday 4:00 PM
-
10.82 after 60 32932050 649 649 0
3
Ken Kane (7C) Saturday 9:00 AM
-
10.8 after 60 32632248 648 648 0
4
Todd Shultz (19D) Saturday 12:30 PM
-
10.78 after 60 32332448 647 647 0
5
Robert Wolfram (16A) Saturday 12:30 PM
-
10.73 after 60 32232247 644 644 0
6
John Vozzy (20B) Saturday 4:00 PM
-
10.73 after 60 32132346 644 644 0
7
Rodger Willet Jr. (3C) Saturday 9:00 AM
-
10.72 after 60 32332045 643 643 0
8
Ron Barndt (1D) Friday 9:00 AM
-
10.72 after 60 32032344 643 643 0
9
Jackie White (9B) Friday 12:30 PM
-
10.7 after 60 31932344 642 642 0
10
Rick Smith (14A) Friday 4:00 PM
-
10.67 after 60 32231845 640 640 0
11
Joe Kapp (1C) Saturday 12:30 PM
-
10.67 after 60 32131943 640 640 0
12
10.67 after 60 32331742 640 640 0
13
Richard Smith (15A) Saturday 12:30 PM
-
10.63 after 60 32331550 638 638 0
14
Bryan Caton (7B) Saturday 4:00 PM
-
10.63 after 60 31632241 638 638 0
15
Tony Harbaugh (6B) Saturday 12:30 PM
-
10.6 after 60 31432240 636 636 0
16
Rick Stark (20C) Friday 4:00 PM
-
10.58 after 60 31731838 635 635 0
17
Tipton Cook (14A) Saturday 4:00 PM
-
10.57 after 60 31731739 634 634 0
18
Stephen Santos (21A) Saturday 9:00 AM
-
10.52 after 60 31132035 631 631 0
19
Michael Price (6B) Saturday 9:00 AM
-
10.5 after 60 32031034 630 630 0
20
Mitch Mull (4B) Friday 12:30 PM
-
10.48 after 60 31231735 629 629 0
21
Greg Hollabaugh (3A) Saturday 12:30 PM
-
10.47 after 60 31031835 628 628 0
22
Stan Snajkowski (7C) Friday 12:30 PM
-
10.45 after 60 31531233 627 627 0
23
Loren Lohr (9D) Saturday 9:00 AM
-
10.43 after 60 31131534 626 626 0
24
Glenn Talley (15C) Saturday 4:00 PM
-
10.43 after 60 31730932 626 626 0
25
K Stigall (1C) Saturday 9:00 AM
-
10.42 after 60 31531032 625 625 0
26
Greg Walker (21C) Saturday 4:00 PM
-
10.42 after 60 31031531 625 625 0
27
Bill Sennick (9A) Saturday 4:00 PM
-
10.4 after 60 30931532 624 624 0
28
Jay Hayden (9D) Saturday 4:00 PM
-
10.38 after 60 30931433 623 623 0
29
Dave Tetrick (5D) Saturday 9:00 AM
-
10.38 after 60 31331032 623 623 0
30
David Dirschell (4C) Friday 4:00 PM
-
10.35 after 60 31031131 621 621 0
31
Brian Dibona (20A) Saturday 9:00 AM
-
10.32 after 60 30731226 619 619 0
32
Paul Stoliker (3B) Friday 9:00 AM
-
10.3 after 60 30631232 618 618 0
33
Joey Girvin (1B) Saturday 12:30 PM
-
10.28 after 60 30731029 617 617 0
34
Ashley Rishel (10A) Saturday 4:00 PM
-
10.25 after 60 31130430 615 615 0
35
Mike Palumbo (13C) Friday 12:30 PM
-
10.25 after 60 31130429 615 615 0
36
Gary Smith Sr. (7A) Saturday 4:00 PM
-
10.25 after 60 30431128 615 615 0
37
Greg Benner (8B) Friday 9:00 AM
-
10.23 after 60 30630828 614 614 0
38
Christie Colin (2C) Saturday 4:00 PM
-
10.18 after 60 30830322 611 611 0
39
Rick Wills (6D) Friday 4:00 PM
-
10.17 after 60 30730328 610 610 0
40
Jeff Warf (1B) Friday 9:00 AM
-
10.15 after 60 29931024 609 609 0
41
Jerry Shuck (2A) Saturday 4:00 PM
-
10.12 after 60 31029727 607 607 0
42
Jeff Wilson (5C) Friday 12:30 PM
-
10.1 after 60 30430221 606 606 0
43
Scott Price (21A) Saturday 4:00 PM
-
10.08 after 60 30530028 605 605 0
44
michael Kocsan (3D) Friday 9:00 AM
-
10.03 after 60 29730522 602 602 0
45
Randy Wickersham (16C) Friday 12:30 PM
-
10.02 after 60 29830322 601 601 0
46
Greg Kulp (1A) Friday 9:00 AM
-
9.95 after 60 30229521 597 597 0
47
Robert Kenley (4A) Saturday 9:00 AM
-
9.93 after 60 30129521 596 596 0
48
Nick Taylor (10D) Saturday 4:00 PM
-
9.92 after 60 29230323 595 595 0
49
Dan Williams (20A) Saturday 4:00 PM
-
9.83 after 60 28630419 590 590 0
50
Stephen Chlebowski (11A) Friday 12:30 PM
-
9.78 after 60 30028717 587 587 0
51
Donnie Gandy (11B) Saturday 4:00 PM
-
9.58 after 60 27530017 575 575 0
52
Curt Gearhart (11A) Saturday 4:00 PM
-
9.42 after 60 2802858 565 565 0
53
Barry Burnett (17D) Friday 12:30 PM
-
9.4 after 60 28927512 564 564 0
54
9.33 after 60 26929112 560 560 0
55
Derry Null (6D) Saturday 9:00 AM
-
9.15 after 60 29425512 549 549 0
56
Tom Lavey (16D) Friday 12:30 PM
-
8.83 after 60 2682626 530 530 0
57
Robert Campbell (12A) Saturday 9:00 AM
-
8.83 after 60 2622685 530 530 0
58
Stephen Weisbrod (11D) Friday 12:30 PM
-
8.55 after 60 2582557 513 513 0
59
Peter Buccellato (1A) Friday 12:30 PM
-
7.58 after 60 2152403 455 455 0
This round is locked (click to unlock)locked
QUALIFICATION
1 / 8
1 / 4
MATCHES
FINAL ORDER
Pos. Athlete Average arrow 18m18m 11 Final
Indoor - Any - Youth (11 – 17) - Universal - LAS Classic Youth
1
Lucas Kenley (2A) Saturday 9:00 AM
-
10.63 after 60 31931944 638 638 0
2
10.63 after 60 31832040 638 638 0
3
DJ Stillinger (16B) Friday 12:30 PM
-
10.62 after 60 31931840 637 637 0
4
Evan Custer (17D) Saturday 9:00 AM
-
10.52 after 60 31531636 631 631 0
5
Aaron Moffett (7D) Saturday 4:00 PM
-
10.48 after 60 31631335 629 629 0
6
Madison Rutkowski (11C) Friday 12:30 PM
-
10.43 after 60 30831833 626 626 0
7
Brenton Flemming (8D) Saturday 12:30 PM
-
10.42 after 60 31531036 625 625 0
8
10.42 after 60 31531034 625 625 0
9
Francisco Cantu (4C) Friday 9:00 AM
-
10.42 after 60 31131432 625 625 0
10
Brady Deterline (9A) Saturday 9:00 AM
-
10.4 after 60 30531935 624 624 0
11
Roy Green (10D) Saturday 12:30 PM
-
10.4 after 60 30731732 624 624 0
12
Butch Johnson (13B) Friday 9:00 AM
-
10.38 after 60 31031332 623 623 0
13
Justin Burnside (18B) Friday 4:00 PM
-
10.38 after 60 31331029 623 623 0
14
Kevin Clayton (21A) Friday 4:00 PM
-
10.37 after 60 31330931 622 622 0
15
Erin Courtright (21A) Saturday 12:30 PM
-
10.35 after 60 31031127 621 621 0
16
Gabriel Marcozzi (17A) Saturday 9:00 AM
-
10.32 after 60 30831132 619 619 0
17
Jack Ficarra (15C) Friday 9:00 AM
-
10.32 after 60 31130831 619 619 0
18
Robert Thorpe Jr. (18D) Friday 9:00 AM
-
10.3 after 60 31130730 618 618 0
19
Evan Clark (25B) Saturday 4:00 PM
-
10.27 after 60 30631028 616 616 0
20
Tyler McVey (10D) Friday 9:00 AM
-
10.22 after 60 30131225 613 613 0
21
Megan Rivera (10C) Saturday 4:00 PM
-
10.13 after 60 30230625 608 608 0
22
10.05 after 60 30230118 603 603 0
23
Zachery Shreve (17B) Friday 9:00 AM
-
10 after 60 29430621 600 600 0
24
Jaedon Snyder (8C) Friday 9:00 AM
-
9.98 after 60 30029921 599 599 0
25
Michael Bubenko (20B) Friday 9:00 AM
-
9.87 after 60 28930322 592 592 0
26
9.87 after 60 29729517 592 592 0
27
Avery Pagano (12C) Friday 9:00 AM
-
9.82 after 60 29829120 589 589 0
28
Shawn Kessler (15B) Friday 9:00 AM
-
9.82 after 60 29929015 589 589 0
29
Nicholas Van-Derpoel (6D) Saturday 12:30 PM
-
9.77 after 60 29229419 586 586 0
30
ZenaRae Ross (18B) Friday 12:30 PM
-
9.52 after 60 28528611 571 571 0
31
Patrick Peters (4A) Friday 12:30 PM
-
9.48 after 60 28428511 569 569 0
32
Emily Aratoon (11B) Friday 12:30 PM
-
9.43 after 60 28827812 566 566 0
33
Matthew Frick (16B) Friday 9:00 AM
-
9.2 after 60 2762769 552 552 0
34
Sterling Winter Nelson (12A) Saturday 12:30 PM
-
9.12 after 60 2712766 547 547 0
35
Chandler McClister (5C) Friday 9:00 AM
-
9.05 after 60 27726611 543 543 0
36
Kathryn Higginbotham (8B) Saturday 4:00 PM
-
9.05 after 60 2742697 543 543 0
37
Westin McClister (7C) Friday 9:00 AM
-
8.28 after 60 2622353 497 497 0
38
Jeremy Griffith (14A) Saturday 12:30 PM
-
4.93 after 60 1461501 296 296 0
This round is locked (click to unlock)locked
QUALIFICATION
1 / 8
1 / 4
MATCHES
FINAL ORDER
Pos. Athlete Average arrow 18m18m 11 Final
Indoor - Recurve - N/A - Universal - LAS Classic Recurve
1
Brady Ellison (2D) Friday 12:30 PM
-
10.37 after 60 30931332 622 622 0
2
Crispin Duenas (19C) Saturday 9:00 AM
-
10.23 after 60 30630823 614 614 0
3
Joe McGlyn (17C) Saturday 12:30 PM
-
10.1 after 60 30430223 606 606 0
4
Jake Linde-Kaminski (4C) Friday 12:30 PM
-
10.05 after 60 29930418 603 603 0
5
Jeremiah Cusick (14D) Friday 4:00 PM
-
9.93 after 60 29130521 596 596 0
6
Brett Lazaroff (19B) Saturday 4:00 PM
-
9.87 after 60 29130119 592 592 0
7
Dan Schuller (9A) Friday 9:00 AM
-
9.8 after 60 29429414 588 588 0
8
Eric Peters (2A) Friday 12:30 PM
-
9.72 after 60 30128217 583 583 0
9
Hamilton Nguyen (15C) Saturday 9:00 AM
-
9.68 after 60 28829312 581 581 0
10
Brandon Fowle (11D) Friday 4:00 PM
-
9.62 after 60 29128614 577 577 0
11
Trevor Gibson (17C) Saturday 9:00 AM
-
9.5 after 60 29028012 570 570 0
12
Timothy Palumbo (15A) Saturday 9:00 AM
-
9.4 after 60 2722929 564 564 0
13
Steven Coleman (3B) Saturday 4:00 PM
-
9.28 after 60 27228510 557 557 0
14
9.25 after 60 27827711 555 555 0
15
Conner Sorley (7D) Saturday 9:00 AM
-
9.23 after 60 2742809 554 554 0
16
Rich Gauvin (11B) Friday 9:00 AM
9.15 after 60 2752746 549 549 0
17
Ted Light (7B) Friday 12:30 PM
-
9.1 after 60 2722748 546 546 0
18
dillon McMenamy (13A) Saturday 12:30 PM
-
9.08 after 60 29325214 545 545 0
19
Laura Bennett (16D) Friday 9:00 AM
-
9.08 after 60 2742719 545 545 0
20
Robert Webber (8B) Friday 12:30 PM
-
8.97 after 60 2752637 538 538 0
21
Melissa Focht (19D) Saturday 9:00 AM
-
8.95 after 60 2772604 537 537 0
22
Stephen DeTamble (3C) Friday 12:30 PM
-
8.92 after 60 2622739 535 535 0
23
Paul Donahoo (11A) Friday 9:00 AM
-
8.85 after 60 2482833 531 531 0
24
Yannick Leblanc (14D) Friday 9:00 AM
8.8 after 60 2582705 528 528 0
25
Geerati Choosang (6A) Saturday 4:00 PM
-
8.75 after 60 2692566 525 525 0
26
8.75 after 60 2652602 525 525 0
27
Mike Parishy (1C) Friday 9:00 AM
-
8.68 after 60 2592625 521 521 0
28
8.65 after 60 2722476 519 519 0
29
Marc Slack (2B) Saturday 12:30 PM
-
8.57 after 60 2542605 514 514 0
30
Ben Chu (3B) Saturday 12:30 PM
-
8.52 after 60 2572545 511 511 0
31
Alexander Dunham (6C) Friday 12:30 PM
-
8.4 after 60 2452598 504 504 0
32
John Hall (16A) Friday 9:00 AM
-
8.4 after 60 2442607 504 504 0
33
Doug Ludwig (19C) Friday 12:30 PM
-
8.12 after 60 2382495 487 487 0
34
Alexis Berberabe (2B) Saturday 9:00 AM
7.97 after 60 2292491 478 478 0
35
7.38 after 60 2162270 443 443 0
36
William Griffith (19B) Saturday 12:30 PM
-
7.27 after 60 2212153 436 436 0
37
Asim Muhammad (18B) Saturday 12:30 PM
-
4.52 after 60 1311400 271 271 0
This round is locked (click to unlock)locked
QUALIFICATION
1 / 8
1 / 4
MATCHES
FINAL ORDER
Pos. Athlete Average arrow 18m18m 11 Final
Indoor - Bowhunter - N/A - Universal - LAS Classic Bowhunter
1
Paul Bertrand (20A) Friday 4:00 PM
-
10.77 after 60 32232449 646 646 0
2
Mitchell Scott (17C) Friday 12:30 PM
-
10.75 after 60 32232346 645 645 0
3
Caleb Kerstetter (18C) Friday 4:00 PM
-
10.73 after 60 32132345 644 644 0
4
Tim Ewers (25A) Saturday 4:00 PM
-
10.73 after 60 32032444 644 644 0
5
Mike Patterson (13A) Friday 9:00 AM
-
10.68 after 60 32032145 641 641 0
6
Wesley VanHorn (24A) Saturday 4:00 PM
-
10.65 after 60 31932041 639 639 0
7
Corey Harting (15A) Friday 12:30 PM
-
10.65 after 60 31932040 639 639 0
8
Christopher Wegner (16A) Saturday 4:00 PM
-
10.62 after 60 31532242 637 637 0
9
Jeff Human (1C) Saturday 4:00 PM
-
10.62 after 60 31632138 637 637 0
10
Jeremy Dean (8A) Friday 4:00 PM
-
10.6 after 60 31632041 636 636 0
11
Daniel Deterline (12A) Friday 4:00 PM
-
10.58 after 60 31532039 635 635 0
12
Thomas Warner (16B) Saturday 4:00 PM
-
10.55 after 60 31531836 633 633 0
13
Luke Long (12C) Saturday 9:00 AM
-
10.52 after 60 31431738 631 631 0
14
Matt Setzer (21A) Friday 9:00 AM
-
10.5 after 60 31631439 630 630 0
15
Scott Tozier (10B) Saturday 9:00 AM
-
10.5 after 60 31331734 630 630 0
16
Danny Kobal (8A) Saturday 4:00 PM
-
10.48 after 60 31431537 629 629 0
17
Eric Black (20A) Friday 12:30 PM
-
10.48 after 60 31231737 629 629 0
18
Tim Baker (12A) Saturday 4:00 PM
-
10.48 after 60 31731234 629 629 0
19
Don Doherty (12C) Friday 4:00 PM
-
10.47 after 60 31331536 628 628 0
20
10.47 after 60 31431436 628 628 0
21
George Morrell (20B) Friday 4:00 PM
-
10.45 after 60 31031737 627 627 0
22
Doug Walker (5A) Friday 9:00 AM
-
10.4 after 60 31131329 624 624 0
23
Jason Kennedy (5B) Saturday 9:00 AM
-
10.37 after 60 30631630 622 622 0
24
Bob Lawson (19C) Friday 9:00 AM
-
10.3 after 60 31230629 618 618 0
25
Dean Carroll (4B) Friday 9:00 AM
-
10.3 after 60 30631227 618 618 0
26
George Avery (7D) Friday 12:30 PM
-
10.3 after 60 31030826 618 618 0
27
Dana Johnson (1B) Friday 12:30 PM
-
10.25 after 60 30431132 615 615 0
28
Rich Pfanders (13B) Friday 12:30 PM
-
10.22 after 60 30031328 613 613 0
29
Thomas Lynch (10C) Friday 12:30 PM
-
10.22 after 60 30830523 613 613 0
30
Rich McKay (15B) Friday 12:30 PM
-
10.18 after 60 30630526 611 611 0
31
Dan Dodge (19D) Friday 4:00 PM
-
10.18 after 60 30131026 611 611 0
32
James French (18A) Friday 9:00 AM
-
10.12 after 60 30230525 607 607 0
33
Caleb Meighen (6C) Friday 9:00 AM
-
10.1 after 60 30530119 606 606 0
34
Chris Sabo (3A) Friday 9:00 AM
-
10.07 after 60 29830620 604 604 0
35
Chuck Weeden (12C) Friday 12:30 PM
-
10.05 after 60 30130224 603 603 0
36
Zachary Schreckengost (14B) Saturday 12:30 PM
-
10.02 after 60 30130018 601 601 0
37
Pierce Oaks (18C) Friday 12:30 PM
-
10 after 60 30129922 600 600 0
38
Jeremy Travis (17A) Friday 4:00 PM
-
9.92 after 60 29729820 595 595 0
39
Kundan Moktan (3A) Saturday 9:00 AM
-
9.9 after 60 30229217 594 594 0
40
Matt Kuligowski (18A) Saturday 4:00 PM
-
9.87 after 60 30129119 592 592 0
41
Joshua Isenberg (2A) Friday 4:00 PM
-
9.78 after 60 29529217 587 587 0
42
Henry Burns (2B) Friday 4:00 PM
-
9.73 after 60 28629816 584 584 0
43
Ryan Lee (3A) Saturday 4:00 PM
-
9.68 after 60 29029114 581 581 0
44
Shawn Murphy (7A) Friday 4:00 PM
-
9.6 after 60 28828815 576 576 0
45
Dave Paddon (5A) Saturday 9:00 AM
-
9.6 after 60 2872898 576 576 0
46
Bill Phelps (7D) Friday 9:00 AM
-
9.57 after 60 28429013 574 574 0
47
Joseph Fronio (11C) Friday 9:00 AM
-
9.55 after 60 28229113 573 573 0
48
George Connors (6D) Friday 12:30 PM
-
9.52 after 60 2832889 571 571 0
49
Ron Bennett (13D) Friday 4:00 PM
-
9.38 after 60 29227114 563 563 0
50
Mike Horseman (13A) Friday 12:30 PM
-
9.2 after 60 2702827 552 552 0
51
Brian Higginbotham (5C) Saturday 12:30 PM
-
8.93 after 60 2702668 536 536 0
This round is locked (click to unlock)locked
QUALIFICATION
1 / 32
1 / 16
1 / 8
MATCHES
FINAL ORDER
Pos. Athlete Average arrow 18m18m 11 Final
Indoor - Unlimited - N/A - Male - LAS Classic Unlimited
1
Jesse Broadwater (1D) Saturday 4:00 PM
-
10.98 after 60 32933059 659 659 0
2
Reo Wilde (2D) Saturday 4:00 PM
-
10.97 after 60 32833058 658 658 0
3
Braden Gellenthien (4D) Saturday 9:00 AM
-
10.95 after 60 32932857 657 657 0
4
Dave Cousins (6B) Saturday 4:00 PM
-
10.95 after 60 32832957 657 657 0
5
Chance Beaubouef (4D) Friday 4:00 PM
-
10.95 after 60 32832957 657 657 0
6
Chris Perkins (4C) Saturday 12:30 PM
-
10.93 after 60 32732956 656 656 0
7
Levi Morgan (22B) Saturday 4:00 PM
-
10.93 after 60 32932756 656 656 0
8
Bridger Deaton (5C) Friday 4:00 PM
-
10.9 after 60 32832655 654 654 0
9
Jeremy Terhune (11B) Saturday 9:00 AM
-
10.9 after 60 32932555 654 654 0
10
Steve Anderson (4D) Saturday 12:30 PM
-
10.9 after 60 32832654 654 654 0
11
Tim Gillingham (1D) Saturday 12:30 PM
-
10.88 after 60 32732654 653 653 0
12
Randy Morocco (19A) Friday 12:30 PM
-
10.88 after 60 32732654 653 653 0
13
Ben English (22A) Saturday 4:00 PM
-
10.88 after 60 32732653 653 653 0
14
Brandon Reyes (3D) Saturday 4:00 PM
-
10.88 after 60 32532853 653 653 0
15
Kelsey Johnson (8C) Saturday 9:00 AM
-
10.88 after 60 32732653 653 653 0
16
Glen Brazell (7B) Saturday 9:00 AM
-
10.88 after 60 32532853 653 653 0
17
Nathan Brooks (17B) Saturday 4:00 PM
-
10.87 after 60 32632654 652 652 0
18
Dan Jasa (13B) Saturday 12:30 PM
-
10.87 after 60 32732554 652 652 0
19
Jack Wallace II (15C) Saturday 12:30 PM
-
10.87 after 60 32732553 652 652 0
20
Doug Williams (10C) Friday 9:00 AM
-
10.87 after 60 32832453 652 652 0
21
Scott Starnes (2C) Friday 12:30 PM
-
10.87 after 60 32632653 652 652 0
22
Richard Potter (9D) Friday 4:00 PM
-
10.87 after 60 32632652 652 652 0
23
Todd Lambright (9C) Friday 9:00 AM
-
10.87 after 60 32632652 652 652 0
24
Shane Wills (14D) Saturday 12:30 PM
-
10.85 after 60 32632552 651 651 0
25
Coty Sites (18D) Friday 12:30 PM
-
10.85 after 60 32432752 651 651 0
26
Thomas Gomez (18C) Saturday 12:30 PM
-
10.85 after 60 32532652 651 651 0
27
Kendall Woody (5D) Friday 4:00 PM
-
10.85 after 60 32732452 651 651 0
28
Jedd Greshock (15A) Friday 4:00 PM
-
10.85 after 60 32632551 651 651 0
29
Chris Oosterlinck (15B) Saturday 9:00 AM
-
10.85 after 60 32732451 651 651 0
30
Ryan Locke (2A) Saturday 12:30 PM
-
10.85 after 60 32532651 651 651 0
31
Ben Cleland (18C) Friday 9:00 AM
-
10.83 after 60 32532550 650 650 0
32
Mitchell Irvin (17D) Friday 4:00 PM
-
10.83 after 60 32332750 650 650 0
33
Charlie Weinstein (14A) Friday 12:30 PM
-
10.82 after 60 32632351 649 649 0
34
Mike Cogar (15B) Friday 4:00 PM
-
10.82 after 60 32532449 649 649 0
35
Jeff Hopkins (5C) Saturday 9:00 AM
-
10.82 after 60 32532449 649 649 0
36
Blake Lefler (15C) Friday 4:00 PM
-
10.8 after 60 32532350 648 648 0
37
Richard Jackson (11D) Saturday 4:00 PM
-
10.8 after 60 32332549 648 648 0
38
Kevin Shaw (17A) Friday 12:30 PM
-
10.77 after 60 32332349 646 646 0
39
Mike Jablonski (19D) Friday 9:00 AM
-
10.77 after 60 32831848 646 646 0
40
10.77 after 60 32532147 646 646 0
41
Ty Pruitte (6C) Friday 4:00 PM
-
10.77 after 60 32232447 646 646 0
42
Jimmy Butts (23A) Saturday 4:00 PM
-
10.77 after 60 32332347 646 646 0
43
Steve Gatto (3A) Friday 12:30 PM
-
10.77 after 60 32232447 646 646 0
44
Logan Wilde (4C) Saturday 4:00 PM
-
10.77 after 60 32532147 646 646 0
45
Dale Jenkins (15D) Friday 4:00 PM
-
10.77 after 60 32432246 646 646 0
46
Mike Pollard (24B) Saturday 4:00 PM
-
10.75 after 60 32032550 645 645 0
47
Gary Smith Jr. (4D) Saturday 4:00 PM
-
10.75 after 60 32532047 645 645 0
48
Scott Burnside (16B) Friday 4:00 PM
-
10.75 after 60 32032547 645 645 0
49
Forrest Carter (1D) Friday 4:00 PM
-
10.75 after 60 32332247 645 645 0
50
Mark Pasmore (16D) Saturday 4:00 PM
-
10.75 after 60 32132446 645 645 0
51
Travis Johnson (5A) Saturday 12:30 PM
-
10.75 after 60 32032546 645 645 0
52
Curtis Foote (9B) Saturday 9:00 AM
-
10.75 after 60 32332246 645 645 0
53
Rod Menzer (2D) Saturday 9:00 AM
-
10.73 after 60 32032447 644 644 0
54
Randy Patterson (1A) Friday 4:00 PM
-
10.73 after 60 32232246 644 644 0
55
Russell Ogden (18A) Friday 4:00 PM
-
10.73 after 60 32232246 644 644 0
56
Shawnn Vincent (9A) Friday 4:00 PM
-
10.73 after 60 32032446 644 644 0
57
Kameron Henley (5D) Friday 9:00 AM
-
10.73 after 60 32232245 644 644 0
58
Dan McCarthy (4A) Saturday 12:30 PM
-
10.73 after 60 32132345 644 644 0
59
Garrett Ayersman (3D) Saturday 9:00 AM
-
10.73 after 60 31832645 644 644 0
60
Dan Mull (2B) Friday 12:30 PM
-
10.73 after 60 31932545 644 644 0
61
Jonathan Scott (13B) Saturday 4:00 PM
-
10.73 after 60 31832644 644 644 0
62
Justin Fuller (1C) Friday 12:30 PM
-
10.72 after 60 32032346 643 643 0
63
William Jones (14B) Saturday 4:00 PM
-
10.72 after 60 32132244 643 643 0
64
Donnie Thacker (13C) Saturday 4:00 PM
-
10.72 after 60 32431943 643 643 0
65
Steven Hunt (18B) Friday 9:00 AM
-
10.72 after 60 32332043 643 643 0
66
Brian Visco (20C) Friday 12:30 PM
-
10.7 after 60 32531746 642 642 0
67
Darrin Christenberry (3D) Saturday 12:30 PM
-
10.7 after 60 31832446 642 642 0
68
William Ticho (6B) Friday 12:30 PM
-
10.7 after 60 32032245 642 642 0
69
Eric Griggs (6C) Saturday 4:00 PM
-
10.7 after 60 31632645 642 642 0
70
10.68 after 60 32531643 641 641 0
71
Mason Smith (4C) Saturday 9:00 AM
-
10.68 after 60 31832343 641 641 0
72
Rick Baker (7B) Friday 4:00 PM
-
10.67 after 60 31832242 640 640 0
73
Joby Shaw (6A) Friday 4:00 PM
-
10.67 after 60 32032041 640 640 0
74
Louis Price (8B) Saturday 9:00 AM
-
10.67 after 60 31932141 640 640 0
75
Michael Mathews (8C) Saturday 4:00 PM
-
10.65 after 60 31832143 639 639 0
76
Andrew Crider (8D) Friday 9:00 AM
-
10.65 after 60 31832142 639 639 0
77
David Houser (5D) Friday 12:30 PM
-
10.65 after 60 32031941 639 639 0
78
Glen Thomas (10C) Saturday 12:30 PM
-
10.65 after 60 31732240 639 639 0
79
Dennis McHenry (17D) Saturday 12:30 PM
-
10.65 after 60 31932040 639 639 0
80
Henry Bass (3C) Saturday 12:30 PM
-
10.63 after 60 32231649 638 638 0
81
Sam Wolthuis (3C) Friday 4:00 PM
-
10.63 after 60 31432443 638 638 0
82
Matthew Painter (4D) Friday 9:00 AM
-
10.63 after 60 31532342 638 638 0
83
John Wheeler Jr. (9B) Saturday 4:00 PM
-
10.63 after 60 32631242 638 638 0
84
10.63 after 60 31832041 638 638 0
85
Wayne Risner (24C) Saturday 4:00 PM
-
10.63 after 60 31931941 638 638 0
86
Bryce Wickliffe (19A) Friday 9:00 AM
-
10.63 after 60 31931940 638 638 0
87
10.62 after 60 31831944 637 637 0
88
Keith Trail (2C) Friday 4:00 PM
-
10.62 after 60 31732043 637 637 0
89
Matt Young (14A) Friday 9:00 AM
-
10.62 after 60 32631142 637 637 0
90
Dustin Bounce (13D) Friday 12:30 PM
-
10.62 after 60 31931841 637 637 0
91
Judd Wathen (11C) Saturday 4:00 PM
-
10.62 after 60 31632141 637 637 0
92
Jason Birchmeier (16A) Friday 12:30 PM
-
10.62 after 60 31632140 637 637 0
93
Cabe Johnson (7C) Saturday 4:00 PM
-
10.62 after 60 32231540 637 637 0
94
Shawn LaBelle (10C) Saturday 9:00 AM
-
10.62 after 60 31732038 637 637 0
95
Josh Miller (18B) Saturday 9:00 AM
-
10.6 after 60 31731941 636 636 0
96
Mike Lambertson (18C) Saturday 4:00 PM
-
10.6 after 60 31931741 636 636 0
97
Dan Lane (4B) Saturday 12:30 PM
-
10.6 after 60 31831840 636 636 0
98
Mark Jensen (14B) Friday 9:00 AM
-
10.6 after 60 31831840 636 636 0
99
Corey Shive (9C) Friday 12:30 PM
-
10.6 after 60 31632039 636 636 0
100
Kevin Turmel (4B) Saturday 4:00 PM
-
10.6 after 60 31731939 636 636 0
101
Ricky Smith (19C) Saturday 4:00 PM
-
10.6 after 60 31831838 636 636 0
102
Jonathan Clark (23D) Saturday 4:00 PM
-
10.58 after 60 31232342 635 635 0
103
Nicholas Moore (7B) Saturday 12:30 PM
-
10.58 after 60 31731840 635 635 0
104
Billy Gibson (13C) Saturday 9:00 AM
-
10.58 after 60 31532038 635 635 0
105
Frank Deimler (14C) Friday 4:00 PM
-
10.58 after 60 31232338 635 635 0
106
Josh Hollabaugh (16D) Saturday 12:30 PM
-
10.58 after 60 31532037 635 635 0
107
Michael Adkins (21C) Saturday 9:00 AM
-
10.58 after 60 31532036 635 635 0
108
Kevin Gorman (9C) Saturday 4:00 PM
-
10.57 after 60 31631839 634 634 0
109
James Malone (6C) Saturday 9:00 AM
-
10.57 after 60 31332139 634 634 0
110
Joesph Santos (11C) Friday 4:00 PM
-
10.57 after 60 31931537 634 634 0
111
10.55 after 60 32131238 633 633 0
112
Garrett Wade Higgins (7A) Saturday 12:30 PM
-
10.55 after 60 31931438 633 633 0
113
10.55 after 60 31332038 633 633 0
114
Chuck Amos II (18D) Saturday 4:00 PM
-
10.55 after 60 31731635 633 633 0
115
John Winker (14B) Friday 12:30 PM
10.55 after 60 31731635 633 633 0
116
David Custer (13B) Saturday 9:00 AM
-
10.53 after 60 31232040 632 632 0
117
Brian Meese (11D) Friday 9:00 AM
-
10.53 after 60 31831438 632 632 0
118
Dallas Fuhrman (8A) Friday 9:00 AM
-
10.53 after 60 31631635 632 632 0
119
Alex Tait (8B) Saturday 12:30 PM
-
10.52 after 60 31831336 631 631 0
120
Luke Schirf (15A) Friday 9:00 AM
-
10.52 after 60 31132036 631 631 0
121
Jake Wildes (8C) Friday 4:00 PM
-
10.52 after 60 31132036 631 631 0
122
Mark Herring (8A) Saturday 12:30 PM
-
10.52 after 60 31132034 631 631 0
123
Dennis Halfhill (14D) Saturday 9:00 AM
-
10.5 after 60 31231838 630 630 0
124
George Lockwood (20B) Saturday 9:00 AM
-
10.5 after 60 31431636 630 630 0
125
Joe Cartia (22C) Saturday 4:00 PM
-
10.5 after 60 31231833 630 630 0
126
Jason Minnamon (18C) Saturday 9:00 AM
-
10.48 after 60 31631338 629 629 0
127
10.48 after 60 31631336 629 629 0
128
Cody Clark (26C) Saturday 4:00 PM
-
10.48 after 60 31331634 629 629 0
129
Zach Short (19A) Saturday 12:30 PM
-
10.48 after 60 31631334 629 629 0
130
Gregory Mancini (16C) Friday 9:00 AM
-
10.47 after 60 31930936 628 628 0
131
Adam Carlise (10C) Friday 4:00 PM
-
10.47 after 60 31731135 628 628 0
132
Lee Acors (15D) Saturday 9:00 AM
-
10.47 after 60 30931934 628 628 0
133
Jimmy Wright (16D) Friday 4:00 PM
-
10.47 after 60 31231634 628 628 0
134
Dillon McGeorge (22D) Saturday 4:00 PM
-
10.47 after 60 31331532 628 628 0
135
Johnathan Runyon (15D) Friday 9:00 AM
-
10.47 after 60 31631230 628 628 0
136
10.45 after 60 31731034 627 627 0
137
Will Slaughter (17D) Saturday 4:00 PM
-
10.45 after 60 31531233 627 627 0
138
Adam Smrdel (15D) Friday 12:30 PM
-
10.45 after 60 31331433 627 627 0
139
Darren Raymond (11D) Saturday 12:30 PM
-
10.45 after 60 31231532 627 627 0
140
John Simpson (6A) Saturday 9:00 AM
-
10.43 after 60 30931734 626 626 0
141
Travis Gesell (8C) Friday 12:30 PM
-
10.43 after 60 31131532 626 626 0
142
Shane White (7A) Friday 12:30 PM
-
10.42 after 60 30432140 625 625 0
143
Douglas Scribner (21C) Friday 4:00 PM
-
10.42 after 60 31031535 625 625 0
144
Justin Wiese (2C) Friday 9:00 AM
-
10.42 after 60 31431133 625 625 0
145
Tony Bianes (8B) Friday 4:00 PM
-
10.42 after 60 30332232 625 625 0
146
Gavin Schmidt (9A) Friday 12:30 PM
-
10.42 after 60 31231331 625 625 0
147
John Griffin (1B) Friday 4:00 PM
-
10.42 after 60 31531031 625 625 0
148
Donovan Cullings (2D) Friday 9:00 AM
-
10.42 after 60 31331231 625 625 0
149
10.42 after 60 30931631 625 625 0
150
Jay Rowland (19C) Friday 4:00 PM
-
10.4 after 60 30631834 624 624 0
151
Danny Shuck (17C) Saturday 4:00 PM
-
10.4 after 60 31231233 624 624 0
152
Glenn Evers (20B) Saturday 12:30 PM
-
10.4 after 60 30731732 624 624 0
153
Dustin Shoenfelt (8D) Friday 12:30 PM
-
10.4 after 60 31231232 624 624 0
154
Chris Carter (3A) Friday 4:00 PM
-
10.4 after 60 31431031 624 624 0
155
Jamey Armsmeyer (11C) Saturday 9:00 AM
-
10.38 after 60 31830534 623 623 0
156
Matt Bart (11B) Friday 4:00 PM
-
10.38 after 60 31131233 623 623 0
157
10.38 after 60 30731633 623 623 0
158
Micah Gerrity (6B) Friday 4:00 PM
-
10.37 after 60 31031232 622 622 0
159
Tommy Troyer (9B) Saturday 12:30 PM
-
10.35 after 60 31230932 621 621 0
160
Carl Wickersham (14C) Friday 12:30 PM
-
10.33 after 60 31430630 620 620 0
161
Yahsti Perkinskiller (9D) Friday 9:00 AM
-
10.3 after 60 30731129 618 618 0
162
Paul Shipclark (18D) Friday 4:00 PM
-
10.3 after 60 30731128 618 618 0
163
Derek Lesperance (15C) Friday 12:30 PM
-
10.3 after 60 30631226 618 618 0
164
Anthony Ouimet (4A) Saturday 4:00 PM
-
10.3 after 60 31030826 618 618 0
165
William Hamlin (16C) Saturday 4:00 PM
-
10.28 after 60 30631127 617 617 0
166
Joseph Homan (5A) Saturday 4:00 PM
-
10.28 after 60 30731026 617 617 0
167
Tim Grapentien (2B) Friday 9:00 AM
-
10.27 after 60 29532136 616 616 0
168
Mike Hudson (20D) Saturday 4:00 PM
-
10.27 after 60 30631030 616 616 0
169
Bryan McNeely (10B) Friday 12:30 PM
-
10.27 after 60 30431229 616 616 0
170
Brian Thompson (11C) Saturday 12:30 PM
-
10.27 after 60 31030627 616 616 0
171
Nick Knowlton (16B) Saturday 9:00 AM
-
10.27 after 60 30730926 616 616 0
172
Brent Diffenderfer (17C) Friday 9:00 AM
-
10.25 after 60 31829735 615 615 0
173
Jared Judy (3C) Friday 9:00 AM
-
10.23 after 60 30431027 614 614 0
174
David Poppo (15B) Saturday 4:00 PM
-
10.23 after 60 31130326 614 614 0
175
Kurt Hoover (19A) Saturday 9:00 AM
-
10.23 after 60 30331126 614 614 0
176
Tyler Brush (12C) Saturday 4:00 PM
-
10.23 after 60 31330126 614 614 0
177
Terry Rose (13A) Saturday 9:00 AM
-
10.23 after 60 30530924 614 614 0
178
Brandon Ashford (21C) Friday 12:30 PM
-
10.2 after 60 30031229 612 612 0
179
Noah DeRousse (17A) Saturday 12:30 PM
-
10.2 after 60 30630626 612 612 0
180
Mark Anthony (5B) Saturday 4:00 PM
-
10.2 after 60 30730526 612 612 0
181
Brian Custer (13D) Saturday 9:00 AM
-
10.2 after 60 30930325 612 612 0
182
10.18 after 60 30930227 611 611 0
183
Josh Kortright (18B) Saturday 4:00 PM
-
10.18 after 60 30131026 611 611 0
184
JP Johnson (7C) Saturday 12:30 PM
-
10.15 after 60 30530424 609 609 0
185
Michael Ricketts (14C) Saturday 4:00 PM
-
10.15 after 60 30130823 609 609 0
186
10.12 after 60 29731025 607 607 0
187
David Glover (6B) Friday 9:00 AM
-
10.12 after 60 30330425 607 607 0
188
Derek Bridger II (6D) Friday 9:00 AM
-
10.12 after 60 30630124 607 607 0
189
Arthur Gillespie (13D) Saturday 4:00 PM
-
10.08 after 60 29630920 605 605 0
190
Jake Siple (12A) Friday 12:30 PM
-
10.07 after 60 30330124 604 604 0
191
Frank Bennett (20B) Friday 12:30 PM
-
10.02 after 60 29330819 601 601 0
192
Troy Nelson (20D) Friday 12:30 PM
-
10 after 60 30429619 600 600 0
193
Andrew Westbye (18D) Saturday 9:00 AM
-
10 after 60 29630418 600 600 0
194
Dan Shelton (16C) Saturday 9:00 AM
-
9.95 after 60 29230519 597 597 0
195
David Smithers (23C) Saturday 4:00 PM
-
9.92 after 60 29330217 595 595 0
196
Justin Martin (2B) Saturday 4:00 PM
-
9.77 after 60 27531119 586 586 0
197
Thomas Herster (10A) Friday 9:00 AM
-
9.77 after 60 29828817 586 586 0
198
Steve Linahan (10B) Friday 4:00 PM
-
9.75 after 60 28929617 585 585 0
199
Joseph Scalise (4B) Saturday 9:00 AM
-
9.73 after 60 29828622 584 584 0
200
DeShante Coleman (9C) Friday 4:00 PM
-
9.73 after 60 28729713 584 584 0
201
James Miller (17B) Saturday 9:00 AM
-
9.7 after 60 29129116 582 582 0
202
Dave Reilly (8A) Friday 12:30 PM
-
9.68 after 60 29129017 581 581 0
203
Peter Sweeney (9A) Saturday 12:30 PM
-
9.67 after 60 29029012 580 580 0
204
Bryan Perry (11A) Saturday 9:00 AM
9.65 after 60 29028917 579 579 0
205
Jimmy Lattimer (6A) Friday 12:30 PM
-
9.63 after 60 28829013 578 578 0
206
Tauras Vebeliunas (1A) Saturday 9:00 AM
-
9.6 after 60 28329315 576 576 0
207
Daniel Greenberger (11B) Saturday 12:30 PM
-
9.5 after 60 28328714 570 570 0
208
Christopher Mayville (20C) Saturday 9:00 AM
-
9.5 after 60 28128913 570 570 0
209
Eric Cheney (10A) Saturday 12:30 PM
-
9.45 after 60 2802879 567 567 0
210
Ronald Oestreicher (17A) Saturday 4:00 PM
-
9.27 after 60 2852718 556 556 0
211
Ben Arend (5B) Friday 12:30 PM
-
9.25 after 60 27727810 555 555 0
212
Eric Nelson (11A) Saturday 12:30 PM
-
8.83 after 60 2612697 530 530 0
213
Charlie Monger (5A) Friday 12:30 PM
-
after 0 000 0 0 0
This round is locked (click to unlock)locked
QUALIFICATION
1 / 8
1 / 4
MATCHES
FINAL ORDER
Pos. Athlete Average arrow 18m18m 11 Final
Indoor - Unlimited - N/A - Female - LAS Classic Unlimited
1
Erika Jones (18D) Saturday 12:30 PM
-
10.77 after 60 32831849 646 646 0
2
Sarah Lance (20C) Saturday 12:30 PM
-
10.77 after 60 32132549 646 646 0
3
10.68 after 60 32032142 641 641 0
4
Christie Colin (5C) Saturday 4:00 PM
-
10.67 after 60 32331743 640 640 0
5
Amber Risner (25C) Saturday 4:00 PM
-
10.63 after 60 31532341 638 638 0
6
Samantha Neal (3C) Saturday 4:00 PM
-
10.62 after 60 32031741 637 637 0
7
Jamie Van Natta (13D) Saturday 12:30 PM
-
10.48 after 60 31531437 629 629 0
8
Kelly Ward (6D) Saturday 4:00 PM
-
10.47 after 60 31331535 628 628 0
9
Cathy Miller (14B) Friday 4:00 PM
-
10.47 after 60 31431431 628 628 0
10
Jahna Jurenka (3D) Friday 4:00 PM
-
10.43 after 60 31031633 626 626 0
11
Rachel Savage (16D) Saturday 9:00 AM
-
10.4 after 60 31031432 624 624 0
12
Alicia McHenry (15D) Saturday 12:30 PM
-
10.38 after 60 30931432 623 623 0
13
Dee Starnes (3D) Friday 12:30 PM
-
10.38 after 60 31131232 623 623 0
14
Connie Calloway (19C) Saturday 12:30 PM
-
10.33 after 60 30931127 620 620 0
15
10.3 after 60 30731129 618 618 0
16
Patty Watson (9C) Saturday 9:00 AM
-
10.3 after 60 30831028 618 618 0
17
Jennifer Cogar (13B) Friday 4:00 PM
-
10.28 after 60 30431331 617 617 0
18
Pam Hockman (21A) Friday 12:30 PM
-
10.28 after 60 31030730 617 617 0
19
Lindsay Argyle (20C) Saturday 4:00 PM
-
10.28 after 60 30930828 617 617 0
20
Emily Veyna (12C) Saturday 12:30 PM
-
10.27 after 60 30730928 616 616 0
21
Katie Roth (2D) Saturday 12:30 PM
-
10.2 after 60 30630623 612 612 0
22
Lindsay Zumbach (15B) Saturday 12:30 PM
-
10.18 after 60 30830325 611 611 0
23
10.18 after 60 30730424 611 611 0
24
Samantha Price (13A) Friday 4:00 PM
-
10.15 after 60 30530430 609 609 0
25
Ashley Nezat (16C) Friday 4:00 PM
-
10.13 after 60 30230619 608 608 0
26
Cheryl Smith (10B) Saturday 4:00 PM
-
10.12 after 60 30330426 607 607 0
27
Lori Burnett (19D) Friday 12:30 PM
-
10.07 after 60 29930523 604 604 0
28
10.03 after 60 30329920 602 602 0
29
10.02 after 60 29630520 601 601 0
30
Jean Habrukowich (3B) Saturday 9:00 AM
-
9.97 after 60 29530324 598 598 0
31
Martha Lorence (19B) Friday 12:30 PM
-
9.93 after 60 29929717 596 596 0
32
9.9 after 60 29529923 594 594 0
33
Lisa Rowland (20D) Friday 4:00 PM
-
9.83 after 60 29529515 590 590 0
34
April Girvin (9D) Saturday 12:30 PM
-
9.82 after 60 29829116 589 589 0
35
9.82 after 60 29029916 589 589 0
36
Terri Pesho (10D) Friday 12:30 PM
-
9.82 after 60 29329615 589 589 0
37
Jennifer Carter (5A) Friday 4:00 PM
-
9.77 after 60 28430216 586 586 0
38
Kaitlyn Price (13A) Saturday 4:00 PM
-
9.72 after 60 28729616 583 583 0
39
9.72 after 60 29129214 583 583 0
40
Jena Isenberg (4A) Friday 4:00 PM
-
9.68 after 60 28929215 581 581 0
41
9.68 after 60 28829313 581 581 0
42
Denise Shirk (16B) Saturday 12:30 PM
-
9.67 after 60 29228815 580 580 0
43
Amanda Hayes (3B) Friday 4:00 PM
-
9.65 after 60 29828117 579 579 0
44
Lore Lozier (18A) Saturday 9:00 AM
-
9.62 after 60 28029714 577 577 0
45
Brynn Gable (9B) Friday 4:00 PM
-
9.6 after 60 28928712 576 576 0
46
Shannon Tozier (7A) Saturday 9:00 AM
-
9.58 after 60 2842919 575 575 0
47
9.57 after 60 28129310 574 574 0
48
Susan Dillman (14D) Saturday 4:00 PM
-
9.55 after 60 28728612 573 573 0
49
9 after 60 2672739 540 540 0
50
Heidi Miller (19B) Saturday 9:00 AM
-
8.92 after 60 2642716 535 535 0
51
Lisa Folajtar (15D) Saturday 4:00 PM
-
8.77 after 60 25527113 526 526 0
52
Alison Stockman (5B) Saturday 12:30 PM
-
6.2 after 60 1961760 372 372 0
This round is locked (click to unlock)locked
There are no more statuses in this feed.

  Competition admin

  Actions

Advertise on rcherz.com

  Gallery

Please select discipline
Please select format
Please select age category
Please select gender
Please select bow type



Display mode:

Live Results for:

Advanced settings

Category:

Sessions:

Shooting Places:

Refresh interval:

Photo stream: