29. mistrovství České republiky žactva v terčové lukostřelbě 2020

Shooting places
Czech Republic
LK ESKA Cheb, Cheb, Karlovarsky, Czech Republic
Number of archers
92

Basic info

Grade
National Championships
Association
WA - World Archery Federation
Restrictions
Open

Date info

Start Date
Finish Date
Final Entry
August 31, 2020

Results

Order qualification by : position asc | first name desc | last name desc | target number desc | average arrow desc
Filter by club:
QUALIFICATION
1 / 16
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Athlete Average arrow 40m30m X10 Final
Starší žáci Reflexní luk
1
8.92 after 72 320322322 642 642 0
2
8.74 after 72 323306611 629 629 0
3
8.47 after 72 31329768 610 610 0
4
Adam Paulenka (20C) 29.MČR žactva
8.44 after 72 30730129 608 608 0
5
Matyáš Mlíka (21D) 29.MČR žactva
8.35 after 72 298303411 601 601 0
6
8.25 after 72 3122821010 594 594 0
7
8.1 after 72 30727646 583 583 0
8
7.97 after 72 297277311 574 574 0
9
Adam Urban (26C) 29.MČR žactva
-
7.93 after 72 29527646 571 571 0
10
Jan Sháněl (21C) 29.MČR žactva
7.76 after 72 27628329 559 559 0
11
Daniil Petrikin (20D) 29.MČR žactva
7.76 after 72 28427524 559 559 0
12
Filip Schulz (25A) 29.MČR žactva
7.68 after 72 29825553 553 553 0
13
7.64 after 72 28126935 550 550 0
14
7.6 after 72 28326419 547 547 0
15
Tibor Kovaljov (19C) 29.MČR žactva
7.58 after 72 26827817 546 546 0
16
7.5 after 72 28725308 540 540 0
17
7.36 after 72 26826244 530 530 0
18
7.19 after 72 27124711 518 518 0
19
7.17 after 72 27624034 516 516 0
20
Marek Dusbaba (24A) 29.MČR žactva
6.99 after 72 24825526 503 503 0
21
6.47 after 72 24721923 466 466 0
22
6.38 after 72 22323613 459 459 0
23
6.1 after 72 23020902 439 439 0
24
Stanislav Keder (25B) 29.MČR žactva
6.08 after 72 24219603 438 438 0
25
4.92 after 72 19016400 354 354 0
26
Ondřej Zach (20B) 29.MČR žactva
4.89 after 72 14820400 352 352 0
QUALIFICATION
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Athlete Average arrow 40m30m X10 Final
Starší žákyně Reflexní luk
1
9.07 after 72 319334918 653 653 0
2
8.86 after 72 31432489 638 638 0
3
8.83 after 72 3243121511 636 636 0
4
8.74 after 72 313316612 629 629 0
5
8.35 after 72 31528647 601 601 0
6
8.01 after 72 30427338 577 577 0
7
7.99 after 72 28728818 575 575 0
8
7.92 after 72 28528533 570 570 0
9
7.68 after 72 28027346 553 553 0
10
7.43 after 72 25528025 535 535 0
11
7.43 after 72 28025516 535 535 0
12
Linda Lacová (15C) 29.MČR žactva
7.17 after 72 26824813 516 516 0
13
7.1 after 72 26324843 511 511 0
14
7.08 after 72 23527513 510 510 0
15
6.82 after 72 27221903 491 491 0
16
Eliška Larvová (18A) 29.MČR žactva
6.69 after 72 28020214 482 482 0
17
5.51 after 72 20519201 397 397 0
18
3.71 after 72 11015711 267 267 0
QUALIFICATION
1 / 16
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Athlete Average arrow 30m20m X10 Final
Mladší žáci Reflexní luk
1
8.61 after 72 30032049 620 620 0
2
8.61 after 72 30831218 620 620 0
3
8.51 after 72 305308710 613 613 0
4
8.4 after 72 299306211 605 605 0
5
8.25 after 72 30129365 594 594 0
6
8.13 after 72 29628965 585 585 0
7
8.1 after 72 297286311 583 583 0
8
Daniel Morkes (2D) 29.MČR žactva
7.9 after 72 28928038 569 569 0
9
Tadeáš Paleček (5C) 29.MČR žactva
7.86 after 72 27728936 566 566 0
10
7.78 after 72 26229842 560 560 0
11
7.71 after 72 27128413 555 555 0
12
7.65 after 72 27727435 551 551 0
13
7.6 after 72 26528204 547 547 0
14
7.42 after 72 25527904 534 534 0
15
Simon Kulička (6C) 29.MČR žactva
7.36 after 72 26526506 530 530 0
16
7.33 after 72 26925915 528 528 0
17
7.11 after 72 26424823 512 512 0
18
6.83 after 72 27022215 492 492 0
19
6.68 after 72 21626564 481 481 0
20
6.38 after 72 23522411 459 459 0
21
6.15 after 72 22022332 443 443 0
22
Jiří Kába (2B) 29.MČR žactva
2.61 after 72 188022 188 188 0
QUALIFICATION
1 / 16
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Athlete Average arrow 30m20m X10 Final
Mladší žákyně Reflexní luk
1
9.18 after 72 330331716 661 661 0
2
9 after 72 327321815 648 648 0
3
8.97 after 72 320326911 646 646 0
4
8.86 after 72 319319616 638 638 0
5
8.81 after 72 309325416 634 634 0
6
Edita Dufková (7D) 29.MČR žactva
8.67 after 72 30631849 624 624 0
7
8.54 after 72 31030567 615 615 0
8
Tea Večerková (8B) 29.MČR žactva
8.36 after 72 29630657 602 602 0
9
Sofie Axmannová (11C) 29.MČR žactva
8.17 after 72 29429457 588 588 0
10
8.15 after 72 29329418 587 587 0
11
8.13 after 72 286299415 585 585 0
12
8.01 after 72 27730074 577 577 0
13
7.83 after 72 281283112 564 564 0
14
7.74 after 72 27827944 557 557 0
15
7.74 after 72 27728016 557 557 0
16
7.44 after 72 26327330 536 536 0
17
Natali Bulínová (12C) 29.MČR žactva
7.26 after 72 26126215 523 523 0
18
7.04 after 72 25225515 507 507 0
19
6.82 after 72 25024131 491 491 0
20
Mia Avramov (12D) 29.MČR žactva
6.74 after 72 25523003 485 485 0
21
6.6 after 72 22025501 475 475 0
22
6.32 after 72 23821706 455 455 0
23
6.18 after 72 22621922 445 445 0
24
5.19 after 72 20317103 374 374 0
QUALIFICATION
FINAL
Pos. Athlete Average arrow 30m20m X10 Final
Mladší žáci Kladkový luk
1
9.38 after 72 3373381225 675 675 0
2
8.06 after 72 30227828 580 580 0
QUALIFICATION
1 / 2
FINAL
Pos. Team 30m20m Sum Final
Outdoor - Recurve - Bowmen - Male - WA 720 30m 20m
1
RMM Lukostřelba Ostrava "A"
1788 / 2160
Adéla Hladíková 309325 634/720
Rudolf Vojvodík 308312 620/720
Václav Přeček 255279 534/720
2
RMM LK Votice
1727 / 2160
Antonín Peterka 299306 605/720
Filip Veselý 301293 594/720
Jonáš Nekl 269259 528/720
3
RMM SK Bystřice
1688 / 2160
Dalibor Křivánek 300320 620/720
Johana Filípková 293294 587/720
Radek Tomis 216265 481/720
4
RMM LK Znojmo
1677 / 2160
Sofie Axmannová 294294 588/720
Tadeáš Paleček 277289 566/720
Natali Bulínová 261262 523/720
5
RMM Lukostřelba Ostrava "B"
1604 / 2160
Ondřej Kološ 296289 585/720
Martin Česelský 262298 560/720
Alexandr Nosek 235224 459/720
6
RMM TJ Sokol Šanov
1492 / 2160
Klára Cedidlová 278279 557/720
Tomáš Šibal 270222 492/720
Samuel Weiser 220223 443/720
QUALIFICATION
1 / 2
FINAL
Pos. Team 30m20m Sum Final
Outdoor - Recurve - Bowmen - Female - WA 720 30m 20m
1
RMW LK ARCUS Plzeň
1754 / 2160
Eliška Fialová 330331 661/720
Zuzana Francová 277280 557/720
Julie Krettová 263273 536/720
2
RMW LO TJ Opava
1624 / 2160
Eliška Dohnalová 327321 648/720
Tea Večerková 296306 602/720
Žaneta Berková 203171 374/720
3
RMW Lukostřelba Kroměříž
1592 / 2160
Libuše Ondrušková 320326 646/720
Anna Kadrnková 250241 491/720
Amélie Malcharová 238217 455/720
QUALIFICATION
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Team 70m Sum Final
Outdoor - Recurve - Bowmen - Universal - Team Mix S
1
Lukostřelba Ostrava
1254 / 1440
Rudolf Vojvodík 0308
312
620/720
Adéla Hladíková 0309
325
634/720
2
LK Votice
1243 / 1440
Antonín Peterka 0299
306
605/720
Viktorie Budínová 0319
319
638/720
3
SK Bystřice
1207 / 1440
Dalibor Křivánek 0300
320
620/720
Johana Filípková 0293
294
587/720
4
Lukostřelba Kroměříž
1193 / 1440
Jáchym Ciprys 0265
282
547/720
Libuše Ondrušková 0320
326
646/720
5
LK CERE
1193 / 1440
Daniel Morkes 0289
280
569/720
Edita Dufková 0306
318
624/720
6
LO TJ Opava
1178 / 1440
Simon Kulička 0265
265
530/720
Eliška Dohnalová 0327
321
648/720
7
LK Znojmo
1154 / 1440
Tadeáš Paleček 0277
289
566/720
Sofie Axmannová 0294
294
588/720
8
Lukostřelba Prostějov
1128 / 1440
Jindřich Kopecký 0277
274
551/720
Zita Pechanová 0277
300
577/720
9
JIM Archery club Kyšice
1127 / 1440
Maxim Gibiš 0264
248
512/720
Anna Dudová 0310
305
615/720
10
MKM Odolena Voda
1088 / 1440
Martin Matějka 0305
308
613/720
Josefína Šindelářová 0220
255
475/720
11
TJ Sokol Šanov
1049 / 1440
Tomáš Šibal 0270
222
492/720
Klára Cedidlová 0278
279
557/720
QUALIFICATION
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Team 40m30m Sum Final
Outdoor - Recurve - Cub - Male - WA 720 40m 30m
1
RSM 1.LK PLzeň 1935 "A"
1840 / 2160
Monika Továrnická 313316 629/720
Lukáš Fritsch 313297 610/720
Andrea Louvarová 315286 601/720
2
RSM LK Znojmo "A"
1713 / 2160
Adam Paulenka 307301 608/720
Jan Sháněl 276283 559/720
Tibor Kovaljov 268278 546/720
3
RSM LK ESKA Cheb
1709 / 2160
Barbora Brettlová 319334 653/720
Filip Schulz 298255 553/720
Marek Dusbaba 248255 503/720
4
RSM TJ Sokol Šanov
1625 / 2160
Patrik Weiser 297277 574/720
Lucie Klepáčková 280255 535/720
Daniel Kovář 276240 516/720
5
RSM Lukostřelba Kroměříž
1621 / 2160
František Pospíšil 307276 583/720
Vojtěch Hudeček 283264 547/720
Karolína Hoffmanová 272219 491/720
6
RSM 1.LK PLzeň 1935 "B"
1618 / 2160
Daniel Bouřil 323306 629/720
Simon Gabriel 281269 550/720
Petr Stehlík 230209 439/720
7
RSM Odolena Voda
1564 / 2160
Kateřina Plechatá 255280 535/720
Radek Řeřicha 271247 518/720
Běla Kupková 263248 511/720
8
RSM LK Znojmo "B"
1319 / 2160
Michaela Adámková 285285 570/720
Eliška Larvová 280202 482/720
Kristýna Hýblová 110157 267/720
9
RSM LK Votice
1216 / 2160
Anna Peterková 235275 510/720
Jakub Pobořil 190164 354/720
Ondřej Zach 148204 352/720
QUALIFICATION
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Team 70m Sum Final
Outdoor - Recurve - Cub - Universal - Team Mix S
1
1.LK Plzeň 1935
1258 / 1440
Daniel Bouřil 0323
306
629/720
Monika Továrnická 0313
316
629/720
2
SK Start Praha
1230 / 1440
David Hromádka 0312
282
594/720
Tereza Veverková 0324
312
636/720
3
LK ESKA Cheb
1206 / 1440
Filip Schulz 0298
255
553/720
Barbora Brettlová 0319
334
653/720
4
LK Znojmo
1178 / 1440
Adam Paulenka 0307
301
608/720
Michaela Adámková 0285
285
570/720
5
TJ Sokol Šanov
1109 / 1440
Patrik Weiser 0297
277
574/720
Lucie Klepáčková 0280
255
535/720
6
Lukostřelba Kroměříž
1074 / 1440
František Pospíšil 0307
276
583/720
Karolína Hoffmanová 0272
219
491/720
7
MKM Odolena Voda
1053 / 1440
Radek Řeřicha 0271
247
518/720
Kateřina Plechatá 0255
280
535/720
8
SK Bystřice
1043 / 1440
Matyáš Křivánek 0247
219
466/720
Veronika Vrtišková 0304
273
577/720
9
LK Votice
969 / 1440
Matyáš Čouza 0223
236
459/720
Anna Peterková 0235
275
510/720
10
LO TJ Opava
954 / 1440
Stanislav Keder 0242
196
438/720
Linda Lacová 0268
248
516/720
There are no more statuses in this feed.

  Competition admin

  Actions

Advertise on rcherz.com
Please select discipline
Please select format
Please select age category
Please select gender
Please select bow type



Display mode:

Live Results for:

Advanced settings

Category:

Sessions:

Shooting Places:

Refresh interval:

Scroll speed:

Photo stream:


Categories:

Live results URL

Shoot Out live results URL

Round Robin live results URL