30. mistrovství České republiky žactva v terčové lukostřelbě 2021 - reflexní luk

Shooting places
Czech Republic
Pionýrská louka, Kroměříž, Olomoucky, Czech Republic
Number of archers
103

Basic info

Grade
National Championships
Association
WA - World Archery Federation
Restrictions
Open

Date info

Start Date
Finish Date
Final Entry
August 30, 2021

Contact info

Attached File

Results

Order qualification by : position asc | first name desc | last name desc | target number desc | average arrow desc
Filter by club:
QUALIFICATION
1 / 16
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Athlete Average arrow 40m30m X10 Final
Reflexní luk Starší žáci ŽWA720 40/30m
1
8.65 after 72 311312416 623 623 0
2
8.53 after 72 311303210 614 614 0
3
8.36 after 72 30829483 602 602 0
4
8.22 after 72 29929339 592 592 0
5
8.17 after 72 29629216 588 588 0
6
Adam Paulenka (27D) 30. MČR žactva
8.08 after 72 29728527 582 582 0
7
7.94 after 72 298274212 572 572 0
8
7.92 after 72 29827227 570 570 0
9
7.89 after 72 30326549 568 568 0
10
Daniil Petrikin (28B) 30. MČR žactva
7.79 after 72 28527647 561 561 0
11
Tadeáš Paleček (26D) 30. MČR žactva
7.79 after 72 28927207 561 561 0
12
7.6 after 72 28626174 547 547 0
13
7.5 after 72 26927143 540 540 0
14
7.46 after 72 26227511 537 537 0
15
7.17 after 72 28822827 516 516 0
16
7.06 after 72 25825014 508 508 0
17
7.03 after 72 26923714 506 506 0
18
Jonáš Nekl (25B) 30. MČR žactva
6.65 after 72 23024914 479 479 0
19
Ondřej Zach (24B) 30. MČR žactva
6.61 after 72 25721903 476 476 0
20
6.33 after 72 23622006 456 456 0
21
6.33 after 72 24521104 456 456 0
22
Simon Kulička (28D) 30. MČR žactva
5.51 after 72 21118611 397 397 0
23
4.76 after 72 15818501 343 343 0
QUALIFICATION
1 / 16
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Athlete Average arrow 40m30m X10 Final
Reflexní luk Starší žákyně ŽWA720 40/30m
1
Edita Dufková (20D) 30. MČR žactva
8.79 after 72 314319511 633 633 0
2
Michaela Adámková (17A) 30. MČR žactva
8.46 after 72 30630377 609 609 0
3
8.31 after 72 308290310 598 598 0
4
Eliška Dohnalová (19A) 30. MČR žactva
8.14 after 72 304282313 586 586 0
5
Anna Dudová (21B) 30. MČR žactva
8 after 72 28728924 576 576 0
6
7.69 after 72 29825618 554 554 0
7
Sofie Axmannová (18A) 30. MČR žactva
7.68 after 72 28127228 553 553 0
8
7.64 after 72 29825223 550 550 0
9
7.61 after 72 30324539 548 548 0
10
Dominika Bílíková (19D) 30. MČR žactva
7.51 after 72 27027114 541 541 0
11
7.47 after 72 28425427 538 538 0
12
7.39 after 72 26826423 532 532 0
13
7.33 after 72 26925916 528 528 0
14
7.32 after 72 26825942 527 527 0
15
Linda Lacová (20A) 30. MČR žactva
6.92 after 72 24425403 498 498 0
16
6.88 after 72 26323232 495 495 0
17
6.86 after 72 25424032 494 494 0
18
6.79 after 72 23925003 489 489 0
19
6.75 after 72 25123536 486 486 0
20
6.49 after 72 24622132 467 467 0
21
6.43 after 72 22723614 463 463 0
22
6.43 after 72 22623711 463 463 0
23
6.4 after 72 24022111 461 461 0
24
6.38 after 72 23122824 459 459 0
25
6.03 after 72 21122331 434 434 0
26
5.94 after 72 22620212 428 428 0
27
5.79 after 72 20521203 417 417 0
28
2.61 after 72 1206810 188 188 0
QUALIFICATION
1 / 16
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Athlete Average arrow 30m20m X10 Final
Reflexní luk Mladší žáci ŽWA720 30/20m
1
9 after 72 318330519 648 648 0
2
8.65 after 72 311312711 623 623 0
3
8.47 after 72 30330719 610 610 0
4
8.22 after 72 29629639 592 592 0
5
8.19 after 72 28630455 590 590 0
6
8.18 after 72 28730253 589 589 0
7
8.17 after 72 29029838 588 588 0
8
8.06 after 72 29728315 580 580 0
9
7.97 after 72 28728708 574 574 0
10
7.96 after 72 287286311 573 573 0
11
7.92 after 72 274296210 570 570 0
12
7.81 after 72 28527733 562 562 0
13
7.78 after 72 28127947 560 560 0
14
7.75 after 72 28827029 558 558 0
15
7.67 after 72 28127172 552 552 0
16
7.61 after 72 26428435 548 548 0
17
7.53 after 72 26927335 542 542 0
18
7.38 after 72 26926225 531 531 0
19
6.88 after 72 22826731 495 495 0
20
6.88 after 72 25623913 495 495 0
21
6.85 after 72 24824525 493 493 0
22
6.18 after 72 20324204 445 445 0
23
5.88 after 72 20521803 423 423 0
24
5.76 after 72 21719811 415 415 0
25
5.75 after 72 17823601 414 414 0
26
5.51 after 72 20918811 397 397 0
27
4.92 after 72 17717702 354 354 0
28
4.89 after 72 18316900 352 352 0
29
Vít Pavlas (6D) 30. MČR žactva
3.79 after 72 2383512 273 273 0
QUALIFICATION
1 / 16
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Athlete Average arrow 30m20m X10 Final
Reflexní luk Mladší žákyně ŽWA720 30/20m
1
8.99 after 72 330317420 647 647 0
2
8.92 after 72 326316418 642 642 0
3
8.76 after 72 323308611 631 631 0
4
8.69 after 72 30931768 626 626 0
5
8.28 after 72 28531127 596 596 0
6
8.25 after 72 30329149 594 594 0
7
8.19 after 72 30328738 590 590 0
8
8.01 after 72 28729024 577 577 0
9
7.89 after 72 27229627 568 568 0
10
7.31 after 72 27824831 526 526 0
11
7.15 after 72 27024504 515 515 0
12
6.82 after 72 22326805 491 491 0
13
6.78 after 72 23025808 488 488 0
14
6.36 after 72 22523315 458 458 0
15
6.15 after 72 22521812 443 443 0
16
6.04 after 72 20822712 435 435 0
17
6 after 72 18724501 432 432 0
18
5.61 after 72 21618802 404 404 0
19
Žaneta Berková (15C) 30. MČR žactva
5.61 after 72 19520901 404 404 0
20
5.43 after 72 18620511 391 391 0
21
5.18 after 72 16221112 373 373 0
22
5.07 after 72 18418111 365 365 0
23
4.65 after 72 18515000 335 335 0
QUALIFICATION
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Team 30m20m Sum Final
Outdoor - Recurve - Bowmen - Male - WA 720 30m 20m
1
Lukostřelba Ostrava "A" (U13M)
1806 / 2160
Alexandr Nosek 318330 648/720
Martin Česelský 290298 588/720
Václav Přeček 274296 570/720
2
LK Votice "A" (U13M)
1785 / 2160
Filip Veselý 311312 623/720
Antonín Peterka 303307 610/720
Teodor Zaujec 281271 552/720
3
LK ARCUS Plzeň (U13M)
1729 / 2160
Julie Krettová 326316 642/720
Antonín Vlasák 296296 592/720
Michal Štefl 256239 495/720
4
SK Bystřice (U13M)
1728 / 2160
Tea Večerková 285311 596/720
Ondřej Chlupsa 287287 574/720
Radek Tomis 288270 558/720
5
LK Votice "B" (U13M)
1715 / 2160
Alžběta Tichá 309317 626/720
Viktorie Budínová 303291 594/720
Tomáš Veselý ml. 228267 495/720
6
Lukostřelba Prostějov (U13M)
1696 / 2160
Štěpán Marke 286304 590/720
Jindřich Kopecký 297283 580/720
Zuzana Křečková 278248 526/720
7
TJ Sokol Šanov (U13M)
1537 / 2160
Natali Bulínová 287290 577/720
Alena Miková 270245 515/720
Kamil Klepáček ml. 203242 445/720
8
Lukostřelba Ostrava "B" (U13M)
1535 / 2160
Ondřej Kološ 287286 573/720
Tadeáš Valčík 264284 548/720
Ondřej Gubanec 178236 414/720
9
Lukostřelba Kroměříž (U13M)
1485 / 2160
Jáchym Ciprys 287302 589/720
Tomáš Velísek 269273 542/720
David Sebastian Cveček 177177 354/720
10
MKM Odolena Voda (U13M)
1447 / 2160
Daniel Růžička 269262 531/720
Jáchym Lohniský 248245 493/720
Zdeněk Sádovský 205218 423/720
11
TJ Spartak Chrást (U13M)
1164 / 2160
Daniel Čechura 217198 415/720
Luděk Kasinec 209188 397/720
Matěj Topinka 183169 352/720
QUALIFICATION
1 / 2
FINAL
Pos. Team 30m20m Sum Final
Outdoor - Recurve - Bowmen - Female - WA 720 30m 20m
1
Lukostřelba Kroměříž "A" (U13W)
1725 / 2160
Libuše Ondrušková 330317 647/720
Anna Kadrnková 303287 590/720
Veronika Klímková 230258 488/720
2
JIM archery club Kyšice (U13W)
1642 / 2160
Veronika Doleželová 323308 631/720
Rozárie Krobová 272296 568/720
Magdaléna Prokopová 225218 443/720
3
Lukostřelba Ostrava (U13W)
1381 / 2160
Barbora Mikesková 223268 491/720
Sofie Pokorná 225233 458/720
Zuzana Blažová 187245 432/720
4
Lukostřelba Kroměříž "B" (U13W)
1191 / 2160
Thea Malcharová 208227 435/720
Sophie Javoříková 186205 391/720
Sofie Vaško 184181 365/720
QUALIFICATION
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Team 70m Sum Final
Outdoor - Recurve - Bowmen - Universal - Team Mix S
1
LK Votice (U13X)
1249 / 1440
Filip Veselý 0311
312
623/720
Alžběta Tichá 0309
317
626/720
2
Lukostřelba Kroměříž (U13X)
1236 / 1440
Jáchym Ciprys 0287
302
589/720
Libuše Ondrušková 0330
317
647/720
3
LK ARCUS Plzeň (U13X)
1234 / 1440
Antonín Vlasák 0296
296
592/720
Julie Krettová 0326
316
642/720
4
SK Bystřice (U13X)
1170 / 1440
Ondřej Chlupsa 0287
287
574/720
Tea Večerková 0285
311
596/720
5
Lukostřelba Ostrava (U13X)
1139 / 1440
Alexandr Nosek 0318
330
648/720
Barbora Mikesková 0223
268
491/720
6
Lukostřelba Prostějov (U13X)
1116 / 1440
Štěpán Marke 0286
304
590/720
Zuzana Křečková 0278
248
526/720
7
TJ Sokol Šanov (U13X)
1022 / 1440
Kamil Klepáček ml. 0203
242
445/720
Natali Bulínová 0287
290
577/720
8
LK ESKA Cheb (U13X)
966 / 1440
Vojtěch Baláž 0285
277
562/720
Alžběta Brettlová 0216
188
404/720
9
MKM Odolena Voda (U13X)
904 / 1440
Daniel Růžička 0269
262
531/720
Marie Magdaléna Luňáková 0162
211
373/720
QUALIFICATION
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Team 40m30m Sum Final
Outdoor - Recurve - Cub - Male - WA 720 40m 30m
1
MKM Odolena Voda (U15M)
1756 / 2160
Matěj Rambousek 311303 614/720
Martin Matějka 308294 602/720
Matěj Tintěra 269271 540/720
2
LK Znojmo (U15M)
1752 / 2160
Michaela Adámková 306303 609/720
Adam Paulenka 297285 582/720
Tadeáš Paleček 289272 561/720
3
LK CERE (U15M)
1735 / 2160
Edita Dufková 314319 633/720
Daniil Petrikin 285276 561/720
Dominika Bílíková 270271 541/720
4
Lukostřelba Ostrava (U15M)
1646 / 2160
Ondřej Křižák 298274 572/720
Rudolf Vojvodík 303265 568/720
Sebastian Kula 269237 506/720
5
SK Bystřice (U15M)
1548 / 2160
Dalibor Křivánek 311312 623/720
Matyáš Křivánek 258250 508/720
Johana Filípková 205212 417/720
6
TJ Sokol Kostelec na Hané (U15M)
1548 / 2160
Natálie Fagošová 284254 538/720
Jiří Kába 288228 516/720
Barbora Palánková 254240 494/720
7
LK Votice (U15M)
1531 / 2160
Anna Dudová 287289 576/720
Jonáš Nekl 230249 479/720
Ondřej Zach 257219 476/720
8
Lukostřelba Prostějov (U15M)
1500 / 2160
Marek Hajnyš 298272 570/720
Zita Pechanová 246221 467/720
Vendula Látalová 226237 463/720
9
LO TJ Opava (U15M)
1481 / 2160
Eliška Dohnalová 304282 586/720
Linda Lacová 244254 498/720
Simon Kulička 211186 397/720
10
TJ Sokol Šanov (U15M)
1479 / 2160
Patrik Weiser 262275 537/720
Lucie Klepáčková 251235 486/720
Daniel Kovář 245211 456/720
11
1.LK Plzeň 1935 (U15M)
1476 / 2160
Ondřej Kilian 299293 592/720
Petr Stehlík 236220 456/720
Sára Anna Havlíčková 226202 428/720
QUALIFICATION
1 / 2
FINAL
Pos. Team 40m30m Sum Final
Outdoor - Recurve - Cub - Female - WA 720 40m 30m
1
LK ARCUS Plzeň (U15W)
1674 / 2160
Eliška Fialová 308290 598/720
Natálie Saxlová 303245 548/720
Zuzana Francová 269259 528/720
2
Lukostřelba Ostrava (U15W)
1567 / 2160
Adéla Hladíková 298256 554/720
Anna Kýrová 298252 550/720
Anna Vítková 227236 463/720
3
LK Votice (U15W)
1461 / 2160
Štěpánka Grňová 268264 532/720
Anna Peterková 263232 495/720
Andrea Kuželová 211223 434/720
4
Lukostřelba Kroměříž (U15W)
1136 / 2160
Amélie Malcharová 239250 489/720
Karolína Hoffmanová 231228 459/720
Lucie Smrečková 12068 188/720
QUALIFICATION
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Team 70m Sum Final
Outdoor - Recurve - Cub - Universal - Team Mix S
1
LK CERE (U15X)
1194 / 1440
Daniil Petrikin 0285
276
561/720
Edita Dufková 0314
319
633/720
2
LK Znojmo (U15X)
1191 / 1440
Adam Paulenka 0297
285
582/720
Michaela Adámková 0306
303
609/720
3
MKM Odolena Voda (U15X)
1141 / 1440
Matěj Rambousek 0311
303
614/720
Karolína Turková 0268
259
527/720
4
Lukostřelba Ostrava (U15X)
1126 / 1440
Ondřej Křižák 0298
274
572/720
Adéla Hladíková 0298
256
554/720
5
LK Votice (U15X)
1055 / 1440
Jonáš Nekl 0230
249
479/720
Anna Dudová 0287
289
576/720
6
TJ Sokol Kostelec na Hané (U15X)
1054 / 1440
Jiří Kába 0288
228
516/720
Natálie Fagošová 0284
254
538/720
7
SK Bystřice (U15X)
1040 / 1440
Dalibor Křivánek 0311
312
623/720
Johana Filípková 0205
212
417/720
8
Lukostřelba Prostějov (U15X)
1037 / 1440
Marek Hajnyš 0298
272
570/720
Zita Pechanová 0246
221
467/720
9
TJ Sokol Šanov (U15X)
1023 / 1440
Patrik Weiser 0262
275
537/720
Lucie Klepáčková 0251
235
486/720
10
1.LK Plzeň 1935 (U15X)
1020 / 1440
Ondřej Kilian 0299
293
592/720
Sára Anna Havlíčková 0226
202
428/720
11
LO TJ Opava (U15X)
983 / 1440
Simon Kulička 0211
186
397/720
Eliška Dohnalová 0304
282
586/720
12
Lukostřelba Kroměříž (U15X)
832 / 1440
Petr Dvořák 0158
185
343/720
Amélie Malcharová 0239
250
489/720
There are no more statuses in this feed.

  Competition admin

  Actions

Advertise on rcherz.com
Please select discipline
Please select format
Please select age category
Please select gender
Please select bow type



Display mode:

Live Results for:

Advanced settings

Category:

Sessions:

Shooting Places:

Refresh interval:

Scroll speed:

Photo stream:


Categories:

Live results URL

Shoot Out live results URL

Round Robin live results URL