83. mistrovství České republiky dospělých v terčové lukostřelbě 2017

Shooting places
Czech Republic
Default Shooting Place, , Czech Republic
Number of archers
133

Základné informácie

Trieda
National Championships
Asociácia
WA - World Archery Federation
Obmedzenie
Open

Info o dátume

Začiatok
Ukončenie
finálna prihláška
August 6, 2017

Výsledky

Order qualification by : position asc | first name desc | last name desc | target number desc | average arrow desc
Filter by club:
QUALIFICATION
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Športovec Average arrow 60m60m X10 Finále
Reflexní luk Senioři
1
8.64 after 72 309313610 622 622 0
2
8.63 after 72 31031178 621 621 0
3
8.25 after 72 300294111 594 594 0
4
8.25 after 72 298296010 594 594 0
5
8.11 after 72 301283015 584 584 0
6
8.1 after 72 29229146 583 583 0
7
8.08 after 72 29029225 582 582 0
8
Ivan Králik (27B) Nové Město n. M.
7.96 after 72 28428954 573 573 0
9
7.92 after 72 27529549 570 570 0
10
7.92 after 72 28828234 570 570 0
11
7.89 after 72 27329544 568 568 0
12
Petr Kašprák (28B) Nové Město n. M.
7.83 after 72 28827606 564 564 0
13
7.75 after 72 27828017 558 558 0
14
Petr Sedlák (26B) Nové Město n. M.
7.69 after 72 26728707 554 554 0
15
7.63 after 72 27627308 549 549 0
16
7.35 after 72 26926015 529 529 0
17
7.01 after 72 24725804 505 505 0
18
Zdeněk Kužílek (27A) Nové Město n. M.
6.36 after 72 22523303 458 458 0
19
Zdeněk Kocura (25B) Nové Město n. M.
5.81 after 72 21220600 418 418 0
20
5.25 after 72 19518300 378 378 0
QUALIFICATION
1 / 2
FINAL
Pos. Športovec Average arrow 60m60m X10 Finále
Reflexní luk Seniorky
1
8.04 after 72 29028949 579 579 0
2
7.33 after 72 25027812 528 528 0
3
Marcela Kozáková (30C) Nové Město n. M.
6.56 after 72 23224025 472 472 0
4
5.38 after 72 19319402 387 387 0
QUALIFICATION
1 / 16
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Športovec Average arrow 70m70m X10 Finále
Reflexní luk Muži
1
8.99 after 72 322325519 647 647 0
2
Radek Beránek (2C) Nové Město n. M.
8.99 after 72 323324814 647 647 0
3
David Vítovec (15B) Nové Město n. M.
8.85 after 72 321316610 637 637 0
4
Jan Vožech (8A) Nové Město n. M.
8.78 after 72 320312511 632 632 0
5
Michal Sivák (8D) Nové Město n. M.
8.75 after 72 319311616 630 630 0
6
Matěj Jech (5A) Nové Město n. M.
8.74 after 72 322307413 629 629 0
7
Martin Hámor (3B) Nové Město n. M.
8.72 after 72 316312314 628 628 0
8
Karel Pejčoch (6D) Nové Město n. M.
8.68 after 72 31231339 625 625 0
9
8.61 after 72 317303213 620 620 0
10
8.56 after 72 30431246 616 616 0
11
Karel Sedláček (7D) Nové Město n. M.
8.51 after 72 313300312 613 613 0
12
Pavel Mudra (11B) Nové Město n. M.
8.49 after 72 31729439 611 611 0
13
Pavel Jurák (15D) Nové Město n. M.
8.44 after 72 30030848 608 608 0
14
8.42 after 72 297309611 606 606 0
15
8.42 after 72 305301411 606 606 0
16
8.36 after 72 297305510 602 602 0
17
Milan Šustr (10A) Nové Město n. M.
8.33 after 72 303297511 600 600 0
18
8.32 after 72 29030918 599 599 0
19
8.31 after 72 29630216 598 598 0
20
8.26 after 72 29829749 595 595 0
21
8.24 after 72 30029337 593 593 0
22
8.21 after 72 304287413 591 591 0
23
Jan Kohoutek (13A) Nové Město n. M.
8.19 after 72 30228819 590 590 0
24
8.18 after 72 29129838 589 589 0
25
8.17 after 72 29029865 588 588 0
26
8.15 after 72 30028726 587 587 0
27
8.13 after 72 28829747 585 585 0
28
Tomáš Bouda (2B) Nové Město n. M.
8.13 after 72 30028534 585 585 0
29
Jiří Salajka (9D) Nové Město n. M.
8.04 after 72 279300011 579 579 0
30
8.01 after 72 29428389 577 577 0
31
8.01 after 72 291286010 577 577 0
32
8.01 after 72 28828917 577 577 0
33
Michal Keicher (4C) Nové Město n. M.
7.94 after 72 28328958 572 572 0
34
7.93 after 72 27929225 571 571 0
35
7.93 after 72 27529606 571 571 0
36
7.86 after 72 28028646 566 566 0
37
Marek Janout (4A) Nové Město n. M.
7.86 after 72 28827827 566 566 0
38
7.79 after 72 28128007 561 561 0
39
Adam Bárta (3A) Nové Město n. M.
7.76 after 72 285274410 559 559 0
40
Karel Souček (15A) Nové Město n. M.
7.76 after 72 28127805 559 559 0
41
7.71 after 72 279276212 555 555 0
42
Martin Ondra (12A) Nové Město n. M.
7.71 after 72 29126426 555 555 0
43
7.68 after 72 26129219 553 553 0
44
Jakub Prax (14A) Nové Město n. M.
7.64 after 72 26928127 550 550 0
45
Pavel Smažík st. (5B) Nové Město n. M.
7.58 after 72 27826836 546 546 0
46
Pavel Smažík ml. (4B) Nové Město n. M.
7.35 after 72 26626325 529 529 0
47
Josef Pova (5C) Nové Město n. M.
7.26 after 72 26026314 523 523 0
48
David Vostřez (14B) Nové Město n. M.
7.19 after 72 25126713 518 518 0
49
Marek Dostál (11D) Nové Město n. M.
6.78 after 72 26422413 488 488 0
50
6.68 after 72 22725402 481 481 0
51
6.64 after 72 25622202 478 478 0
52
6.61 after 72 26221424 476 476 0
53
5.4 after 72 19419501 389 389 0
54
0 after 0 0000 0 0 0
QUALIFICATION
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Športovec Average arrow 70m70m X10 Finále
Reflexní luk Ženy
1
8.51 after 72 31929478 613 613 0
2
8.49 after 72 304307711 611 611 0
3
Eva Aisbrychová (20A) Nové Město n. M.
8.44 after 72 298310211 608 608 0
4
8.42 after 72 30030618 606 606 0
5
Barbora Kramperová (21A) Nové Město n. M.
8.31 after 72 30829049 598 598 0
6
Jana Cimická (20D) Nové Město n. M.
8.24 after 72 30329055 593 593 0
7
8.18 after 72 29429519 589 589 0
8
8.1 after 72 29828516 583 583 0
9
7.99 after 72 28329248 575 575 0
10
7.96 after 72 28928415 573 573 0
11
7.86 after 72 27828841 566 566 0
12
Tereza Boudová (17D) Nové Město n. M.
7.72 after 72 28227454 556 556 0
13
Petra Morávková (23A) Nové Město n. M.
7.63 after 72 28326634 549 549 0
14
7.6 after 72 27427319 547 547 0
15
7.22 after 72 25426622 520 520 0
16
7.1 after 72 26724417 511 511 0
17
7.03 after 72 25924704 506 506 0
18
6.81 after 72 24824204 490 490 0
19
6.69 after 72 25123102 482 482 0
20
6.33 after 72 22722911 456 456 0
21
6.32 after 72 23721805 455 455 0
22
Iveta Zahrádková (21C) Nové Město n. M.
5.96 after 72 20022903 429 429 0
23
5.58 after 72 19920313 402 402 0
QUALIFICATION
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Športovec Average arrow 50m50m X10 Finále
Kladkový luk Senioři
1
9.15 after 72 328331620 659 659 0
2
9.11 after 72 324332913 656 656 0
3
9.04 after 72 326325917 651 651 0
4
8.78 after 72 322310416 632 632 0
5
Svatopluk Tšpon (40C) Nové Město n. M.
8.61 after 72 318302512 620 620 0
6
8.58 after 72 305313414 618 618 0
QUALIFICATION
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Športovec Average arrow 50m50m X10 Finále
Kladkový luk Muži
1
9.74 after 72 3513502629 701 701 0
2
Martin Vaněk (32C) Nové Město n. M.
9.63 after 72 3493441731 693 693 0
3
9.57 after 72 3403491925 689 689 0
4
9.56 after 72 3463421825 688 688 0
5
9.39 after 72 3403361618 676 676 0
6
Ondřej Peroutka (34D) Nové Město n. M.
9.33 after 72 3323401222 672 672 0
7
9.19 after 72 332330915 662 662 0
8
9.18 after 72 328333625 661 661 0
9
9.11 after 72 322334817 656 656 0
10
Radek Štěpina (35D) Nové Město n. M.
9.07 after 72 329324719 653 653 0
11
9.07 after 72 322331320 653 653 0
12
Zdeněk Mejzlík (33C) Nové Město n. M.
9.06 after 72 3303221616 652 652 0
13
Vít Dvořák (35C) Nové Město n. M.
9 after 72 3223261113 648 648 0
14
9 after 72 328320416 648 648 0
15
8.93 after 72 322321316 643 643 0
16
8.93 after 72 323320610 643 643 0
17
Petr Nesvadba (34C) Nové Město n. M.
8.86 after 72 315323513 638 638 0
18
Karel Davídek (31B) Nové Město n. M.
8.5 after 72 29931338 612 612 0
QUALIFICATION
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Športovec Average arrow 50m50m X10 Finále
Kladkový luk Ženy
1
Martina Zikmundová (36B) Nové Město n. M.
9.08 after 72 332322915 654 654 0
2
Petra Zikmundová (37B) Nové Město n. M.
8.92 after 72 32132188 642 642 0
3
Dagmar Neumanová (37C) Nové Město n. M.
8.76 after 72 316315415 631 631 0
4
8.35 after 72 29830359 601 601 0
5
Jana Peroutková (36C) Nové Město n. M.
8.1 after 72 288295510 583 583 0
6
8.06 after 72 289291210 580 580 0
7
7.65 after 72 27927216 551 551 0
8
7.53 after 72 27127137 542 542 0
QUALIFICATION
Pos. Tím 60m60m Sum Finále
Outdoor - Recurve - Seniori - Universal - 60m round
1
LO TMHO (RXO)
1149 / 1440
Petyo Kishev 275295 570/720
Dana Masárová 290289 579/720
2
SK SPL (RXO)
945 / 1440
Jan Toul 278280 558/720
Alice Korbelová 193194 387/720
QUALIFICATION
1 / 2
FINAL
Pos. Tím 60m60m Sum Finále
Outdoor - Recurve - Seniori - Muž - 60m round
1
LK ARCUS Plzeň, z.s. (RMM)
1770 / 2160
Pavel Vlček 300294 594/720
Vladislav Ševčák 298296 594/720
Robert Reichl st. 290292 582/720
2
TJ Sokol Kostelec na Hané LK1997 (RMM)
1722 / 2160
Zdeněk Smolka 301283 584/720
Ivo Macenauer 288282 570/720
Jiří František 273295 568/720
3
LO TJ Mariánské Hory Ostrava (RMM)
1698 / 2160
Dana Masárová 290289 579/720
Petyo Kishev 275295 570/720
Jiří Šusta 276273 549/720
4
LK Litvínov (RMM)
1691 / 2160
Ivan Králik 284289 573/720
Petr Kašprák 288276 564/720
Petr Sedlák 267287 554/720
QUALIFICATION
Pos. Tím 70m70m Sum Finále
Outdoor - Recurve - Dospelí - Universal - 70m round
1
Lukostr O (RXO)
883 / 1440
Dušan Slimařík 227254 481/720
Diana Ritterová 199203 402/720
QUALIFICATION
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Tím 70m70m Sum Finále
Outdoor - Recurve - Dospelí - Muž - 70m round
1
Patriot Brno (RM)
1868 / 2160
Michal Sivák 319311 630/720
Karel Pejčoch 312313 625/720
Karel Sedláček 313300 613/720
2
1. LK Plzeň 1935 (RM)
1861 / 2160
Jan Vožech 320312 632/720
Matěj Jech 322307 629/720
Milan Šustr 303297 600/720
3
TJ Sokol Praha Vršovice (RM)
1842 / 2160
Jaromír Termer 322325 647/720
Martin Štěpánek 297305 602/720
Pavel Habásko 300293 593/720
4
SK Start Praha (RM)
1822 / 2160
Radek Beránek 323324 647/720
Vojtěch Chochola 296302 598/720
František Hadaš ml RL 294283 577/720
5
SK SLAVIA PRAHA LUKOSTŘELBA (RM)
1811 / 2160
Jakub Laciga 304312 616/720
Tomáš Jusko 297309 606/720
Tomáš Beneš 291298 589/720
6
Lukostřelba Prostějov (RM)
1803 / 2160
Kamil Kovář 317303 620/720
František Hajduk 305301 606/720
Josef Křesala 291286 577/720
7
LO TJ SPARTAK Chrást (RM)
1798 / 2160
Pavel Mudra 317294 611/720
Lukáš Král 290309 599/720
Petr Polanský 290298 588/720
8
LO TJ Dynamo Liberec (RM)
1774 / 2160
Pavel Jurák 300308 608/720
Martin Bulíř 298297 595/720
Vít Vaníček 275296 571/720
9
LK ESKA Cheb (RM)
1759 / 2160
Martin Hámor 316312 628/720
Tomáš Bouda 300285 585/720
Pavel Smažík st. 278268 546/720
10
LK CERE (RM)
1753 / 2160
David Vítovec 321316 637/720
Barbora Kramperová 308290 598/720
David Vostřez 251267 518/720
11
LO TJ Start Brno (RM)
1704 / 2160
Jan Kohoutek 302288 590/720
Karel Souček 281278 559/720
Martin Ondra 291264 555/720
12
LO TJ Mariánské Hory Ostrava (RM)
1422 / 2160
Marcel Slavík 279276 555/720
Pavel Miženko 256222 478/720
Jakub Grepl 194195 389/720
QUALIFICATION
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Tím 70m70m Sum Finále
Outdoor - Recurve - Dospelí - Žena - 70m round
1
LO TJ Mariánské Hory Ostrava "A" (RW)
1771 / 2160
Eliška Masná 319294 613/720
Lucie Šindlerová 298285 583/720
Miroslava Kulhavá 283292 575/720
2
1. LK Plzeň 1935 "A" (RW)
1696 / 2160
Jana Cimická 303290 593/720
Tereza Boudová 282274 556/720
Tereza Brandová 274273 547/720
3
LO TJ Mariánské Hory Ostrava "B" (RW)
1685 / 2160
Klára Grapová 300306 606/720
Marcela Jarochová 289284 573/720
Eva Kuhejdová 259247 506/720
4
SK Start Praha (RW)
1603 / 2160
Eva Aisbrychová 298310 608/720
Eliška Künzelová 278288 566/720
Iveta Zahrádková 200229 429/720
5
1. LK Plzeň 1935 "B" (RW)
1393 / 2160
Klára Nechutná 251231 482/720
Silvie Bouřilová 227229 456/720
Kateřina Špalková 237218 455/720
QUALIFICATION
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Tím 70m Sum Finále
Outdoor - Recurve - Dospelí - Universal - Team Mix S
1
SK Start Praha (RXO)
1255 / 1440
Radek Beránek 323324 647/720
Eva Aisbrychová 298310 608/720
2
LK CERE (RXO)
1235 / 1440
David Vítovec 321316 637/720
Barbora Kramperová 308290 598/720
3
1 LK Plzen 1935 (RXO)
1225 / 1440
Jan Vožech 320312 632/720
Jana Cimická 303290 593/720
4
Spastic (RXO)
1180 / 1440
Václav Košťál 304287 591/720
Markéta Sidková 294295 589/720
5
Patriot (RXO)
1179 / 1440
Michal Sivák 319311 630/720
Petra Morávková 283266 549/720
6
LO Ostrava (RXO)
1168 / 1440
Marcel Slavík 279276 555/720
Eliška Masná 319294 613/720
7
TJ Vrsovice (RXO)
1137 / 1440
Jaromír Termer 322325 647/720
Alexandra Lerlová 248242 490/720
8
LO TSC (RXO)
1131 / 1440
Pavel Mudra 317294 611/720
Karolína Řezáčová 254266 520/720
QUALIFICATION
Pos. Tím 50m Sum Finále
Outdoor - Compound (Guest) - Dospelí - Universal - Team Mix C
1
Bows CCHK (CXO)
1236 / 1440
Pavel Zaoral 322334 656/720
Pavlína Rudolfová 289291 580/720
QUALIFICATION
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Tím 50m50m Sum Finále
Outdoor - Compound - Dospelí - Muž - 50m round
1
Lukostřelba Prostějov (CM)
2030 / 2160
Marcel Pavlík 351350 701/720
Vladislav Michejda 340336 676/720
Petr Musil 322331 653/720
2
I. Královský lukostřelecký klub z.s. "A" (CM)
2028 / 2160
Filip Reitmeier 340349 689/720
Vladimír Brada 346342 688/720
Pavel Pícha 326325 651/720
3
LK ESKA Cheb (CM)
1989 / 2160
Martin Vaněk 349344 693/720
Martina Zikmundová 332322 654/720
Petra Zikmundová 321321 642/720
4
REXBOW s.r.o. (CM)
1956 / 2160
Ondřej Peroutka 332340 672/720
Radek Štěpina 329324 653/720
Dagmar Neumanová 316315 631/720
5
Bows club "Chimera" Hradec Králové (CM)
1955 / 2160
Adolf Janko 324332 656/720
Pavel Zaoral 322334 656/720
Ivan Doležal 322321 643/720
6
Patriot Brno (CM)
1938 / 2160
Zdeněk Mejzlík 330322 652/720
Vít Dvořák 322326 648/720
Petr Nesvadba 315323 638/720
7
SK Nové Město nad Metují (CM)
1921 / 2160
Jaroslav Zelenka 328333 661/720
Jiří Sedláček 328331 659/720
Lenka Kuncová 298303 601/720
8
I. Královský lukostřelecký klub z.s. "B" (CM)
1736 / 2160
Osvald Celman 323320 643/720
Andrea Celmanová 279272 551/720
Alexandra Oplíštilová 271271 542/720
QUALIFICATION
1 / 2
FINAL
Pos. Tím 50m Sum Finále
Outdoor - Compound - Dospelí - Universal - Team Mix C
1
LK Eska Cheb (CXO)
1347 / 1440
Martin Vaněk 349344 693/720
Martina Zikmundová 332322 654/720
2
REXBOW (CXO)
1303 / 1440
Ondřej Peroutka 332340 672/720
Dagmar Neumanová 316315 631/720
3
SK NMNM (CXO)
1262 / 1440
Jaroslav Zelenka 328333 661/720
Lenka Kuncová 298303 601/720
4
I KLK (CXO)
1240 / 1440
Filip Reitmeier 340349 689/720
Andrea Celmanová 279272 551/720
Niesú tu už žiadne ďalšie statusy

  Competition admin

  Actions

Advertise on rcherz.com
Please select discipline
Please select format
Please select age category
Please select gender
Please select bow type



Display mode:

Live Results for:

Advanced settings

Category:

Sessions:

Shooting Places:

Refresh interval:

Scroll speed:

Photo stream:


Categories:

Live results URL

Shoot Out live results URL

Round Robin live results URL