7. akademické mistrovství České republiky v halové lukostřelbě

Shooting places
Czech Republic
Lukostřelba Prostějov, Prostějov, Czech Republic
Number of archers
38

Základné informácie

Trieda
Local Competitions
Asociácia
WA - World Archery Federation
Obmedzenie
Open

Info o dátume

Začiatok
Ukončenie
Predbežná prihláška
January 11, 2018
finálna prihláška
February 2, 2018

Výsledky

Order qualification by : position asc | first name desc | last name desc | target number desc | average arrow desc
Filter by club:
QUALIFICATION
FINAL
Pos. Športovec Average arrow 18m18m 109 Finále
Indoor - Barebow - Dospelí - Muž - 18m round
1
7.3 after 60 227211614 438 438 0
2
Tuan Anh Le (1D) kvalifikace
6.45 after 60 17920848 387 387 0
QUALIFICATION
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Športovec Average arrow 18m18m 109 Finále
Indoor - Recurve - Dospelí - Muž - 18m round
1
Michal Hlahůlek (4C) kvalifikace
9.32 after 60 2832762824 559 559 0
2
Ondřej Grošaft (3C) kvalifikace
8.92 after 60 2662691528 535 535 0
3
Dominik Chlachula (5B) kvalifikace
8.88 after 60 2722611825 533 533 0
4
Tomáš Beneš (2A) kvalifikace
8.87 after 60 2702621725 532 532 0
5
Petr Polanský (3B) kvalifikace
8.83 after 60 2632671626 530 530 0
6
Jan Žegklitz (5A) kvalifikace
8.77 after 60 2622641914 526 526 0
7
Son Hai Nguyen (4D) kvalifikace
8.7 after 60 2572651521 522 522 0
8
David Bárta (6A) kvalifikace
8.15 after 60 2482411413 489 489 0
9
Karel Neuwirth (3D) kvalifikace
8.12 after 60 248239714 487 487 0
10
Lukáš Král (4A) kvalifikace
8.02 after 60 223258721 481 481 0
11
Marek Dostál (4B) kvalifikace
7.87 after 60 2452271015 472 472 0
12
Jiří Buňata (2B) kvalifikace
7.82 after 60 228241915 469 469 0
13
Ondřej Paul (2C) kvalifikace
6.87 after 60 20620668 412 412 0
14
Tomáš Michalec (2D) kvalifikace
6.68 after 60 213188910 401 401 0
15
Matouš Jandek (3A) kvalifikace
3.78 after 60 10412311 227 227 0
QUALIFICATION
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Športovec Average arrow 18m18m 109 Finále
Indoor - Recurve - Dospelí - Žena - 18m round
1
9.17 after 60 2732773320 550 550 0
2
8.88 after 60 2662671823 533 533 0
3
8.83 after 60 2742561825 530 530 0
4
Jana Cimická (7C) kvalifikace
8.82 after 60 2632662020 529 529 0
5
Tereza Boudová (6C) kvalifikace
8.55 after 60 2492641416 513 513 0
6
Tereza Brandová (7D) kvalifikace
8.45 after 60 2562511324 507 507 0
7
Tereza Lausová (8A) kvalifikace
8.42 after 60 2462591324 505 505 0
8
8.32 after 60 2522471220 499 499 0
9
Klára Nechutná (8B) kvalifikace
8.17 after 60 2382521514 490 490 0
10
Diana Ritterová (9D) kvalifikace
7.83 after 60 231239819 470 470 0
11
Aneta Bolehovská (10B) kvalifikace
7.25 after 60 216219614 435 435 0
12
7.02 after 60 2122091011 421 421 0
13
Terezie Sedláková (10A) kvalifikace
6.55 after 60 187206413 393 393 0
14
6.1 after 60 176190511 366 366 0
15
Aneta Jaroschyová (6B) kvalifikace
6.07 after 60 16320158 364 364 0
16
Jana Holásková (9B) kvalifikace
5.98 after 60 180179511 359 359 0
17
Adéla Mlčáková (9A) kvalifikace
5.3 after 60 19812016 318 318 0
18
5 after 60 16014036 300 300 0
19
Jana Novotná (10D) kvalifikace
4.53 after 60 13114147 272 272 0
Pos. Športovec Average arrow 18m18m 109 Finále
Indoor - Compound - Dospelí - Muž - 18m round
1
Martin Vaněk (1A) kvalifikace
9.48 after 60 2872822931 569 569 0
Pos. Športovec Average arrow 18m18m 109 Finále
Indoor - Compound - Dospelí - Žena - 18m round
1
8.6 after 60 263253534 516 516 0
QUALIFICATION
1 / 8
1 / 4
1 / 2
FINAL
Pos. Tím 18m18m Sum Finále
Indoor - Recurve - Any age category - Universal - 18m round
1
UP 1
1094 / 1200
Michal Hlahůlek 283276 559/600
Ondřej Grošaft 266269 535/600
2
ZČU 1
1079 / 1200
Marie Horáčková 273277 550/600
Jana Cimická 263266 529/600
3
ČVUT 1
1058 / 1200
Tomáš Beneš 270262 532/600
Jan Žegklitz 262264 526/600
4
MU 1
1040 / 1200
Dominik Chlachula 272261 533/600
Tereza Brandová 256251 507/600
5
UK A
1023 / 1200
Eliška Künzelová 266267 533/600
Klára Nechutná 238252 490/600
6
ZČU 3
1012 / 1200
Tereza Boudová 249264 513/600
Eliška Beránková 252247 499/600
7
ZČU 4
958 / 1200
David Bárta 248241 489/600
Jiří Buňata 228241 469/600
8
VUT 1
957 / 1200
Karel Neuwirth 248239 487/600
Diana Ritterová 231239 470/600
9
VUT 2
923 / 1200
Son Hai Nguyen 257265 522/600
Tomáš Michalec 213188 401/600
10
UP 2
898 / 1200
Tereza Lausová 246259 505/600
Terezie Sedláková 187206 393/600
11
VŠE
896 / 1200
Jindřiška Vaněčková 274256 530/600
Iveta Zahrádková 176190 366/600
12
MU 2
893 / 1200
Marek Dostál 245227 472/600
Kateřina Vrchovecká 212209 421/600
13
ČVUT 2
893 / 1200
Lukáš Král 223258 481/600
Ondřej Paul 206206 412/600
14
ZČU 2
830 / 1200
Petr Polanský 263267 530/600
Michaela Ivaničová 160140 300/600
15
UK B
723 / 1200
Aneta Jaroschyová 163201 364/600
Jana Holásková 180179 359/600
16
ČVUT 3
499 / 1200
Jana Novotná 131141 272/600
Matouš Jandek 104123 227/600
Niesú tu už žiadne ďalšie statusy

  Competition admin

  Actions

Advertise on rcherz.com
Please select discipline
Please select format
Please select age category
Please select gender
Please select bow type



Display mode:

Live Results for:

Advanced settings

Category:

Sessions:

Shooting Places:

Refresh interval:

Scroll speed:

Photo stream:


Categories:

Live results URL

Shoot Out live results URL

Round Robin live results URL